חדש: קבוצת 'המבשרות'

יוזמה חדשה ביישוב: קהילת נשים שמקיימת רשת נטוורקינג ופעילויות להעצמת נשות היישוב בתחומים שונים

בשנים האחרונות, בעקבות התפתחויות הרשתות החברתיות, קמו לא מעט קבוצות על בסיס של מכנה משותף כלשהוא כאשר הרעיון הוא, מעבר לשיח ברשתות, לקיים מפגשים וליצור חשיפה לכמה שיותר תחומי עניין ועיסוק וחשיפת העוסקים בהם לציבור הרחב.

קבוצה כזו נפתחה השבוע באזורנו ושמה 'המבשרות'. המייסדות הן ליאת הלפרין ושחר סלע. ליאת משמשת כמנהלת מחוז צפון בתנועה הישראלית, תנועה אזרחית א-מפלגתית הפועלת למען שינויים מבנים במערכת הפוליטית בישראל וביזור הסמכויות באמצעות הגברת מעורבות של האזרחים. שחר סלע משמשת כמנהלת בעמותת 'QueenB', המקדמת נשים ונערות בתחום הייטק על ידי לימודי תכנות. מעבירה סדנאות בנושאי מגדר ומיניות בריאה. "תחום הנשים קרוב לליבי", מספרת שחר.

ליאת הלפרין: "מדובר בקבוצת נשים שמטרתה ליצור קהילת נשים שגם מייצרת נטוורקינג וגם קבוצות עניין במגוון נושאים ולתת במה ליוזמות של חברות הקהילה. בין היוזמות: הרצאות על מיניות בריאה, אורח חיים בריא, יוגה, סדנת לינקדין לחיפוש עבודה ואחת חודש נקיים אירוע של 'שישי נשי' הפתוח לכולן".

כאמור, הקבוצה הוקמה השבוע וכבר קיימה מפגש בו השתתפו מעל 20 נשים מגיל 21 עד גיל 62. בקבוצת הווטסאפ של 'המבשרות' יש כבר מעל 160 נשים. וכמובן דף פייסבוק תחת אותו שם. רוב הנשים ממבשרת ויש גם מהיישובים הסמוכים.

לאחר המפגש הראשון כתבה שחר סלע בפייסבוק: אתמול זה קרה, מפגש ראשון מתוך מי יודעת כמה יצא לפועל. 22 נשים מדהימות נפגשו סתם ככה כי התחשק לנו להיפגש, בלי לדעת יותר מדיי איך ולמה – הן פשוט הגיעו. מרגע אחד פזיז של 'יאללה בואי נפתח קבוצת נשים ונראה אם בכלל יגיעו' – הגענו לקבוצת וואצטאפ של מעל 160 נשים תוך ימים בודדים. אז באמת אתמול הייתה יריית הפתיחה וזה רק חידד והוכיח כי יש צורך גדול של נשים ביישוב לצאת ממסך הנייד או המחשב ופשוט להכיר, לשתף ולהיות. תודה לכולן שהגיעו, שפתחו את הפה והלב וגרמו ללא מעט מאתנו למשך שעה וחצי להרגיש חלק. רעיונות לשיפור ולשדרוג יתקבלו בברכה".

תכניות קרובות: מפגש ב-13.10 הרצאה על חודש מודעות לסרטן השד עם בתיה לוי שתספר על ההתמודדות שעברה; ב-20.10 – 'למלא את הדלי', הרצאה של אחת ממשתתפות הקבוצה, סימה לוי אביטל, על פסיכולוגיה חיובית, חשיבה חיובית בתוך מערכות יחסים. ההרצאות יתקיימו כל פעם במקום אחר ברחבי היישוב.

ליאת מסכמת: "אני חושבת שיש כאן אוכלוסייה חזקה של נשים ואנו צריכות להביא את הקול שלנו למרחב הציבורי. זה מתחיל מיוזמה שלנו מלמטה ואנו מקוות להרחיב ולהעמיק אותה ולקבל שיתוף פעולה פורה מהמועצה ומגורמים נוספים עבור קבלת תקציב ומרחב לפעילויות. אני קוראת לכל הנשים להצטרף. הדלת פתוחה לכל אישה ולכל יוזמה".

לפרטים: דך הפייסבוק 'המבשרות'.

להצטרפות לקבוצת הווטסאפ: 054-750-2889 (ליאת).