חוגגים 40

שבט 'יונתן' של תנועת הצופים ביישוב פתח בשבת האחרונה את שנת הפעילות ה-40 שלו

לאחרונה, פתח שבט 'יונתן' של תנועת הצופים ביישוב את שנת הפעילות ה-40 שלו. בפעולת הפתיחה נכחו למעלה מ-650 חניכים ובין הנוכחים היו גם הורים, בוגרי השבט, נציגי המועצה וראש המועצה יורם שמעון.

השבת (23.10), יצאו כ-600 מחניכי השבט לטיול פתיחה חווייתי באזור מצפה הראל ולטרון. חניכי השבט – בגילאי ד'-י"ב – שמחו לפתוח את השנה בטיול יחד עם המדריכים, להתנתק מהמסכים, להכיר את הטבע ולהתגבש עם חבריהם לקבוצה ולגדוד.

מידי שלישי ושישי, מגיעים לשבט בשעות אחר הצהריים מאות ילדים ובני נוער, אשר עוברים פעילויות מגוונות ומעשירות. בני הנוער זוכים לקבל חינוך בלתי פורמלי מבני נוער אחרים, דבר שלא קורה כמעט באף מסגרת אחרת. המקום הכול כך מיוחד הזה מעניק כלים מעצימים גם לבני הנוער הבוגרים שמעבירים פעולות לילדים הצעירים, וגם לילדים הצעירים שחווים חוויות שלא היו חווים בשום מקום אחר מדמויות שהם מעריצים ואוהבים כמעט כמו אחים גדולים.

ילדי השכבות הצעירות (ד'-ו') מתרחקים מהמסכים ובמקום להישאר סגורים בבית, נפתחים למסגרת חברתית חדשה שמקנה להם ערכים חשובים בדרכים יצירתיות ומהנות. בזמן הפעולות, מכירים הילדים חברים חדשים מבתי ספר אחרים ומרחיבים את המעגל החברתי שלהם.

בשכבות הנעורים (ז'-ח'), מתקיימות הפעולות בקבוצות גדולות יותר של בנים ובנות יחד. החיבור הזה עוזר להיכרות מעמיקה יותר עם הגדוד.  

חניכי כיתות ט' עוברים כגדוד 'שנת קורס'. בשנה זו מקבלים החניכים כלים והדרכות שמבגרים אותם ומכינים אותם טוב יותר לשנה הבאה שבה יזכו להדריך קבוצה משלהם.

בני הנוער מהשכבה הבוגרת (י'-י"ב) מקבלים כלים שמייחדים אותם משאר בני גילם שלא נמצאים בצופים. אותם בני נוער משקיעים את מרבית זמנם הפנוי בשבט ובחניכים. הם לומדים להנהיג קבוצה של 12 ילדים בכיתה ד' או גדוד שלם של 60 ילדים בכיתה ט'. הם לא מתרגשים משינה בשטח של תשעה ימים ברצף ובטח לא מתרגשים כשצריך לבנות מבנה בגובה 6 מטר מכמה סנדות עץ וחבלים.

משבט 'יונתן' נמסר: "לאורך כל 40 שנות הפעילות, זכו בני הנוער שגדלו בשבט 'יונתן' לחוויות וניסיון הדרכה והובלה שלא היו מקבלים במקום אחר. בעוד כמה שנים, יתבגרו אותם ילדים קטנים מהשכבה הצעירה והם יהיו אלה שיעבירו את החוויות שחוו בתור חניכים בכיתה ד' לדור הבא והם בתקווה אלה שיחגגו לשבט 'יונתן' 50 שנות פעילות. שבט 'יונתן' הוא מקום חינוכי ומיוחד ו'אם אתה לא חלק מזה, אתה לעולם לא תבין'. לכן, כדי שתבינו הכי טוב שאפשר, אנחנו מזמינים אתכם לשלוח את ילדיכם לפעולת ניסיון ואנחנו בטוחים שלא תתחרטו. אנחנו שמחים להיות בית חם ואוהב עבור יותר מ-650 בני נוער ונשמח אם תצטרפו אלינו".