חוגגת 30

צילום: מייק אדרי
צילום: מייק אדרי
התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד פותחת עונה חדשה ומציינת 30 שנה להיווסדה

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד מציינת השנה 30 להיווסדה ופותחת את עונת 2024 עם הקונצרט 'בין מקאם למקום' בניצוחה של סיון אלבו בן חור ובהשתתפות ואלרי חמאתי ובנג'מין בוזגלו, שני הסולנים שגדלו על מסורת המקאם ועל הפסקול הייחודי שנוצר בישראל, המשלב את התרבויות ואת השפות השונות שהביאו עימם עולי התפוצות במפגש עם התרבות המקומית. הקונצרט כולל קלאסיקות מעולם המקאם והפיוט לצד יצירות מקור של ואלרי ובנימין, בעיבודים חדשים ובפרשנות הייחודית של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד.

שלום לוטטי, מנכ"ל התזמורת: "מאז השבעה באוקטובר כולנו המומים ושרויים בעצב עמוק, אך יחד עם זאת מתנדבים, מופיעים ופועלים כתזמורת כדי לחזק ולהתחזק באמצעות המוזיקה. התזמורת פורצת הדרך, שמשמרת את המוזיקה האנדלוסית ומביאה אותה לקדמת הבמה כבר שלושה עשורים, מתרחבת לערים נוספות ופותחת בהן סדרות קבועות בתקווה לימים אחרים וטובים יותר".

אלעד לוי, מנהלה האומנותי של התזמורת: "התזמורת האנדלוסית הישראלית חוגגת השנה 30 שנות פעילות, בהן הספיקה לקבל את תואר כלת פרס ישראל ופרצה דרך לשלל הרכבים ותזמורות בארץ. לצערנו, המצב הקשה ששורר במדינה עצר את החיים מלכת ועולם התרבות קפא. בזמן זה, שימחה התזמורת את ליבם של מפוני העוטף והצפון, חיילים וחיילות, בפעילויות התנדבות רבות. אך המנגינה חייבת להמשיך ואנחנו גאים להציג את קונצרט פתיחת עונת המנויים של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד".

מועדי הקונצרטים (שעה קבועה: 20:30)

ראשון, 28.1, המשכן לאומנויות הבמה באר שבע.

רביעי, 31.1, היכל התיאטרון קריית מוצקין.

חמישי, 1.2, היכל התרבות כפר סבא.

רביעי, 7.2, היכל התרבות ראשון לציון.

ראשון, 11.2, תיאטרון ירושלים, אולם רבקה.

שלישי, 13.2, המשכן לאומנויות הבמה אשדוד.

שלישי, 20.2, מוזיאון תל אביב.

מחיר כרטיס: 129-149 שקלים.

להזמנת כרטיסים:  073-759-9931או 5994*.