חודש אנימציה במוזיאון

צילום: דרור ורשבסקי
צילום: דרור ורשבסקי
מוזיאון נחום גוטמן לאומנות יארח את קולקטיב 'תוהו' לסדרת ערבי הקרנות והרצאות

במהלך חודש פברואר, יארח מוזיאון נחום גוטמן לאומנות את קולקטיב 'תוהו' לשלושה ערבי אנימציה מיוחדים במינם. את הערבים ינחו חברי הקולקטיב והם יכללו הרצאות והקרנות סביב סרטים וסדרות פורצי דרך. ערבי האנימציה יתקיימו בין השעות 19:30 עד 20:30.

'תוהו' הוא קולקטיב של יוצרי אנימציה בוגרי 'בצלאל' שממוקם בירושלים. הקולקטיב חותר ליצירת אנימציה מקורית ונועזת גם מחוץ לגבולות המסך ולהפצת האהבה לאומנות האנימציה באירועים לקהל הרחב. בחלל המשותף שלהם הם עובדים על יצירות עצמאיות ומסחריות, מפתחים קונספטים ויוצרים עבודות משותפות.  

דמותה של האישה רובוט בקולנוע (חמישי, 10.2): דמותה של האישה רובוט נולדה בתקופת המהפכה התעשייתית והיא מלווה אותנו עד היום. מסיפורו המכונן של הופמן 'איש החול' שנכתב בתחילת המאה ה-19 ועד לסדרה 'ווסטוורלד' שיצאה ממש בשנים האחרונות. בדמותה הקרה והמינית היא נעה בין שפחה נרצעת לבין מפלצת הזורעת הרס ומגלמת את היחסים המורכבים שיש לנו – הן עם נשיות והן עם טכנולוגיה, יחסים שנעים כמטוטלת בין תשוקה לאימה. בהרצאה נכיר את דמותה לעומק ונבין כיצד היא חושפת את הרבדים העמוקים והמודחקים יותר של התרבות שבה אנו חיים. נדבר על הקונפליקט טבע-תרבות, על נרקסיזם ועל פרויד, על תסביך אלוהים וכמובן על הפחד מכך שבינה מלאכותית תשתלט על העולם. מרצה: תמר אודנהיימר, אנימטורית ויוצרת עצמאית, בוגרת 'בצלאל' וסטודנטית לתואר שני בתולדות האומנות.

שדים בכנסיה – המיסיון המיסטי של הבשורה בחצות (חמישי, 17.2): האומן והאנימטור הירושלמי אורי גולדברג (ממקימי קולקטיב 'תוהו') צולל אל המיסיון המיסטי של "הבשורה בחצות" בהרצאה על ההקשר התרבותי של הסדרה – מה בעצם הופך יצירה לפסיכדלית? מהי הבשורה שמנסים לבשר לנו ובאיזה היכל? ולמה לקלנסי יש תיק צד? תובנות על חזיונות שמאניים, אינטליגנציה מלאכותית, תעשיית האנימציה ואגודות קוסמים מהמאה ה-19.

להנפיש את יומנה של אנה פרנק (חמישי, 24.2): האנימטורית יהלי הרבט משתפת בחוויות מתוך יצירת הסרט 'איפה אנה פרנק?' של ארי פולמן. יהלי עבדה שנתיים בתפקיד 'פוזינג' בסטודיו בירושלים. היא תספר מה זה 'פוזינג' ועל החשיבות שלו בהפקה בינלאומית, האם יש תעשיית אנימציה בישראל ומה הם האתגרים והריגושים ביצירת סרט כזה. יהלי תציג את נקודת המבט האישית שלה על הגשמת חלום לעבוד בסרט קולנוע, על הציפיות, הקשיים, הכישלונות וההצלחות. יהלי הרבט, אנימטורית בהפקות קולנוע ויוצרת עצמאית, עבדה במשך שנתיים בסרט "איפה אנה פרנק?" של ארי פולמן. יהלי היא בוגרת 'בצלאל' ומאז שסיימה את הלימודים ב-2015 הייתה שותפה בהפקות של סדרות, סרטים, קליפים ופרויקטים מוזמנים יחד עם עשייה של סרטים קצרים עצמאיים שהיא ביימה.

עלות כרטיס להרצאה: 60 שקלים.

רכישת כרטיס דרך אתר המוזיאון.

ההשתתפות תחת הנחיות 'התו הירוק'.

מוזיאון נחום גוטמן לאומנות, שמעון רוקח 21, נווה צדק, תל אביב.

טלפון:  03-5161970.

עמוד הפייסבוק: https://www.facebook.com/gutmanartmuseum

אינסטגרם: Instagram.com/gutmanartmuseum

אתר הבית של המוזיאון: http://www.gutmanmuseum.co.il