חוויה ב'STEAM' לילדי 'מולדת'

על פעילות של ילדי כיתות ג' במרכז STEAM ביישוב

כשחברות ועדי ההורים של שכבת ג' בבית הספר 'מולדת' התבקשו על ידי המחנכות להציע פעילות סוף שנה לכל ילדי השכבה, התגייסו האימהות לחפש פעילות שתשלב כיף עם ערך חינוכי. "די מהר הבנו שמה שאנחנו מחפשות נמצא מתחת לאף – מרכז העשרה STEAM מבשרת, שמשלב בין טכנולוגיה לאומנויות ופועל ממש מול בית הספר", סיפרה לילך בן יוחנן, אימא של ליבי מכיתה ג'1.

ביום שני האחרון, התארחו תלמידי השכבה במרכז, התנסו בסדנאות שונות שנתנו מענה לקשת רחבה של תחומי עניין וכל ילד בחר כפי מבוקשו: פיקסלים בתלת ממד, סדנת עיצוב לייזר בוקס בדו-ממד, סדנת צבעים מרקדים לחובבי הציור, תכנות רובוטים בקוד ג'וניור וסדנת אפייה.

טל עמיחי, מייסדת ומנהלת מרכז STEAM ומרצה למתמטיקה: "אנחנו תמיד מתרגשים לקבל תלמידים ללימודי בוקר באווירה נהדרת שמשלבת בין למידה ובין חדוות עשייה. אין לי ספק שדור התלמידים הזה הוא בעל עומק ויכולות מיוחדות כי זו אבולוציית הדורות. כל דור עולה על קודמו, כל דור והרוח שלו ואנו במרכז STEAM בונים להם את התוכניות שיגרמו להם תמיד לרצות ללמוד ולהיות בתנועה מתמדת של התפתחות. השקעה בחינוך זו השקעה לדורות".

המחנכות שרית שמיר ונטלי יעקבי: "תודה רבה למרכז STEAM שאירח אותנו והעניק לילדים חוויה נפלאה. הילדים היו מדהימים, קשובים, משתפי פעולה ויצאו עם תוצרים אישיים מעשה ידיהם. תודה למדריכים שלא הפסיקו לפרגן להם. כיף להגיע כך לסיומה של השנה. נהנינו מאוד והילדים כבר מחכים לפעם הבאה".

ליבי, תלמידת כיתה ג'1, שמשתתפת גם בפעילות שלאחר שעות בית הספר במרכז, הוסיפה: "הכול היה כיף. הייתי רוצה שטל תהיה שרת החינוך או שיהיה לה תפקיד חשוב בחינוך. היא משקיעה בנו, יודעת מה מעניין אותנו ונותנת לנו כלים לחיים".

ל'זמן מבשרת' נמסר, כי כיתות ג' של המחנכות אטל בוזגלו ואסנת עזרא, שלא השתתפו בפעילות בגלל השביתה, יקיימו אותה במועד אחר.