חוויה צפון אירופאית

קבוצות הנוער והנערים של הפועל הרי ירושלים בכדורסל בניצוחו של גדי קידר יצאו למשחקי ידידות בהולנד

אחרי שנתיים שבהן חוו השחקנים סגרים, בידודים, חיסונים וחיסורים, חזרה הפועל הרי ירושלים וחידשה את המסורת – נסיעה להולנד לטובת משחקי ידידות.

הפעם היה האתגר כפול. שתי הקבוצות הבכירות של האגודה, נוער ונערים, יצאו יחד. כל קבוצה קיימה שני משחקים מול קבוצות מקבילות מהולנד.

גדי קידר: "הרעיון להוציא את שתי הקבוצות יחד, 24 שחקנים, עלה מתוך הרצון ואפילו הצורך לפצות את שני המחזורים אשר החמיצו את הנסיעה המסורתית להולנד, נסיעה שהפועל הרי ירושלים מקיימת מידי שנה בתקופה זו של השנה, זאת בשל מגפת הקורונה אשר מנעה נסיעות ויציאות מהארץ".

עד כה צבר גדי ניסיון עם למעלה מ-10 נסיעות כאלה להולנד, אך הפעם היה זה מורכב הרבה יותר – הן ברמת התכנון והתיאום טרם הנסיעה והן בהוצאה לפועל של התוכנית וזאת בעיקר מפאת גודלה של המשלחת והפיצול לשתי קבוצות.

צמד המשחקים הראשון הפגיש את קבוצת הנערים (כיתות ט'+י') מול קבוצת הנוער של העיר זוולה שבצפון מזרח הולנד (בני 18). אחרי פתיחה מעט הססנית ובניצול יתרון המהירות, גברו חניכיו של גדי קידר על היריבה בכתום. קבוצת הנוער של הרי ירושלים, בהדרכתו של המאמן שחר קרעי, התמודדה מול אוסף ענקים עד גיל 22, גם הם ממועדון הכדורסל של זוולה. המשחק היה צמוד כמעט לכל אורכו ורק יחסי הגובה הכריעו את הכף לטובת המארחים. לצורך הדוגמה השחקן הכי גבוה של הרי ירושלים שגובהו 194 ס"מ, נאלץ להתמודד עם הולנדי שמתנשא לגובה של 213 ס"מ…

עוד מספר גדי קידר: "עד לצמד המשחקים הנוסף שתוכנן ליום האחרון באמסטרדם, דילגו החבר'ה מחוויה לחוויה והיו מוצפים באדרנלין באופן תמידי. היינו אורחים במשחק פלייאוף של הליגה הראשונה בהולנד, נהנינו מחצי יום בפארק האקסטרים ו'ולבי', השטנו סירות בתעלות העיירה חיטהורן, נחשפנו למשחק חדש ושמו פדל (דומה לשילוב של טניס וסקווש) וטעמנו מהעיר אמסטרדם. חשוב היה לנו לקיים טקס יום זיכרון לחללי מערכות ישראל וכך עשינו. הטקס – עם דגל ישראל, נר זיכרון, 'יזכור', קטעי קריאה ונגינה ושירת 'התקווה' – היה מעצים ומרגש".

לקינוח, שיחקו שתי הקבוצות במקביל מול המארחים מאמסטרדם. במשחק אחד ניצחו חניכיו של גדי קידר ובשני הפסידו. לאחר מכן קיימו שתי הקבוצות סיור רגלי במרכז העיר היפה.

גדי קידר מסכם: "למען האמת, יצאתי עם חששות בשל גודל הקבוצה, אך מהר מאוד גיליתי חבורה נהדרת ומופלאה של בחורים אחראיים ובוגרים שידעה ליהנות מכל רגע. התסכול שאחז והצטבר בכל אחד מאתנו במהלך השנתיים שבהן שיטתה הקורונה בכל חלק מחיינו, פשוט נפרק. אני משוכנע שהמטען מהמסע הזה ילך עם הצעירים זמן רב ומקווה שנוכל לחזור למסורת הישנה והטובה גם בשנים הבאות".