חוויית כדורסל לכולם

על פעילות קבוצות הקהילה של הפועל ירושלים באזורנו

כולם מכירים את קבוצת הכדורסל הפועל 'בנק יהב' ירושלים. ככל שיותר מעמיקים בנעשה, גם מכירים מקרוב את פעילות מחלקת הנוער – מקט-סל ועד נוער. אך יש גם את קבוצות הקהילה, וזו הזדמנות לעשות איתן היכרות.

במחלקת הנוער של הפועל ירושלים יש 16 'קבוצות קהילה'. הן מיועדות לנוער בסיכון או לנוער עם צרכים מיוחדים. המחלקה מפעילה חמש קבוצות במרכז 'שלווה', קבוצה בשיתוף עם עמותת שק"ל, וקבוצות נוער בסיכון משכונות מוחלשות ומפנימיות.

מעיין אדלמן, מנהלת קשרי קהילה של מחלקת הנוער של הפועל ירושלים: "זו השנה החמישית שיש לנו חוג בתוך פנימיית 'הרי ירושלים' שפעם הייתה שייכת לארגון 'בני ברית'. בפנימייה פועלות שתי קבוצות כדורסל בחסות 'בנק ירושלים'. לכל קבוצה אימון שבועי באורך שעה עם המאמן גידי דודי, מאמן מוסמך מהפועל ירושלים. בנוסף, יש לנו שיתוף פעולה עם קבוצת הבוגרים הפועל 'בנק יהב' ירושלים, שנותנת כרטיסים למשחקי הקבוצה. כשמתאפשר להם לצאת למשחק, אנו דואגים להם גם להסעה. אנו משתדלים לקיים עבורם פעילויות נוספות, בין היתר משחקי כדורסל מול קבוצות הליגה שלנו שבמחלקת הנוער, ביניהן גם הקבוצות של מבשרת ציון והר אדר. בשבוע שעבר קיימנו משחק מול קבוצת קט-סל הר אדר שאותה מאמן רוברטו גרוס. הקבוצה של רוברטו הפגינה רגישות, הבנה ורוח ספורטיבית כלפי הקבוצות של הפנימיה. שחקניה ידעו לייצר להם חוויה טובה שנשארת למשך זמן רב. מבחינת שחקני קבוצת הקהילה, המפגש הזה הוא רגע של שיא.

לכל ילד בקבוצות שלנו יש סט מדים, תיק, כדור וציוד נוסף. בשנה שעברה הילדים קיבלו גם נעליים, סט טרנינג לחורף ואנו משתדלים לצייד ולצ'פר עד כמה שניתן. כמו כן, ילדים בקבוצות הקהילה שמראים יכולות אתלטיות, משתלבים בקבוצות הליגה עם מלגה מלאה או חלקית. חשוב לי לציין לטובה את גידי דודי, מאמן המחלקה, שעושה עבודה מצוינת, יוצר קשרים עמוקים עם הילדים, שומר על קשר עם אלה שסיימו ודואג לייצר לילדים כמה שיותר מפגשים עם מסגרות נורמטיביות".