חוזרים ל'נוקטורנו Live'

חלל המעצבים first floor (צילום: נוקטורנו)
חלל המעצבים first floor (צילום: נוקטורנו)
'נוקטורנו Live' חוזר לפעילות מלאה ומשיק ליין ספרותי מוזיקלי חדש: 'זה הסיפור'

ליין אירועי ספרות חדש של 'נוקטורנו Live' יוצא לדרך בהשתתפות טובי הסופרים והמשוררים, בליווי מוזיקלי, בעריכת ובהנחיית כרמית ספיר ויץ.

המפגשים מתקיימים על ידי עמותת 'ספקטרום' – בית לתרבות ואמנות בירושלים, בסיוע משרד התרבות והקרן לירושלים, ב'נוקטורנו Live' שבמתחם 'נוקטורנו', בצלאל 7, ירושלים (לפי 'התו הירוק').

כל אירועי התרבות ב'נוקטורנו Live' מתקיימים באווירה קברטית סביב שולחנות, עם תפריט אוכל עשיר, חלבי, צמחוני וטבעוני כשר ובר אלכוהול מפנק.

במפלס העליון של המתחם – THE FIRST FLOOR – פועלים סטודיואים של מעצבים וחנות גדולה של מעצבות אופנה ישראליות, אביזרים לבית ומתנות. בערב המפגש תינתן לרוכשי הכרטיסים הנחה של 10 אחוז בחנות האופנה והעיצוב.

האירוע הקרוב יתקיים ביום שלישי (20.4, 21:00, פתיחת דלתות ב-20:00) תחת הכותרת 'מה באמת כתוב בתנ"ך?'. מפגש זה הוא מחווה ספרותית מוזיקלית לפרופ' יאיר זקוביץ' לרגל זכייתו בפרס ישראל על חקר המקרא. הצצה אל המנהיגים והדרמות הגדולות, הנשים החזקות והמוסתרות, הדמויות המוזרות ומעוררות ההשראה, הצדדים הטובים של האנושות וגם הפחות טובים ואל השאלה הגדולה מכולן: מה למדנו מספר הספרים (ומה לא)?

משתתפים: פרופ' יאיר זקוביץ', מוזיקה: עירן צנחני, עורכת, מנהלת אמנותית ומנחה: כרמית ספיר ויץ. מחיר כרטיס:  40 שקלים.

פרופ' יאיר זקוביץ, זוכה פרס ישראל הטרי, הוא מחוקרי המקרא המקוריים בעולם. זקוביץ' פועל מזה כחמישה עשורים לקרב את התנ"ך אל הציבור הרחב בספריו הפופולריים ומאות אלפי שומעיו יעידו כי למצוא מקום ישיבה בהרצאותיו זו משימה מורכבת מאוד.

זקוביץ כיהן בתפקיד ראש החוג למקרא, היה ראש המכון למדעי היהדות על שם מנדל ודיקן הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית. במשך שנים ארוכות עמד בראש הוועדה ללימודי תנ"ך במשרד החינוך והיה מהוגי תוכנית 'רביבים' באוניברסיטה העברית, המכשירה מורים מצטיינים להוראת תנ"ך ומקצועות היהדות למערכת החינוך התיכונית בישראל.

תחומי מחקרו ופרסומיו עוסקים בקריאה ספרותית, פרשנות פנים-מקראית ואמונות ודעות במקרא וכן זיקת ספרות ימי הבית השני, ספרות חז"ל וראשית הנצרות אל המקרא. את התובנה העיקרית שעלתה בו במהלך שנות מחקרו, הוא מתמצת במשפט אחד: "עם יצר ספר והספר יצר עם" עליו הרחיב בספרו האחרון: 'התנ"ך מהפכת אלוהים' (הוצאת מאגנס). פרסומיו הרבים מונים כשלושים ספרים ולמעלה ממאה ושמונים מאמרים. לאחרונה הוא מקדיש את זמנו לכתיבת פירוש לספר תהלים, המצטרף אל פירושיו למגילת רות ולמגילת שיר השירים ולפירוש ליונה ולמגילת איכה.

האירוע הבא בליין 'זה הסיפור': השקה ירושלמית לספרה החדש של יוכי ברנדס – 'כשאלוהים היה צעיר' (שלישי, 11.5).

כרטיסים לשני האירועים ניתן לרכוש באתר nocturno.co.il/live  ובקופת האירוע בערב המופע. מספר המקומות מוגבל.