'חומוס רפול'

צילום: לירן מימון
צילום: לירן מימון
על חומוסייה חדשה שעלתה על מפת הקולינריה של ירושלים

מהו הדבר הכי ירושלמי בעיניכם? בעיני רבים התשובה תהיה חומוס. אומנם מדובר בקטנייה מזרח וים תיכונית שמשגעת את העולם; אך ירושלים, כחלק מהדימוי שלה, ניכסה לעצמה כבר לפני עשרות שנים גם את החומוס. דברו עם ירושלמים אסלים על אוכל, ורבים מהם ישבחו ויהללו את החומוס הירושלמי וכמובן את שלל החומוסיות בעיר שנפתחות כמו פטריות אחרי הגשם. 

לאחרונה, הצטרפה עוד חומוסייה איכותית ומשובחת לרשימת החומוסיות של העיר – 'חומוס רפול' – מסעדה כשרה בשכונת תלפיות בירושלים, שנפתחה לטובת הקהל הירושלמי ולחובבי החומוס. 'רפול' הוא מקום חדש שמציע חומוס משובח ועוד מגוון רחב של מאכלים, תבשילים וגסטרונומיה משובחת ומוכרת, הכוללת כמובן גם אוכל עממי כגון אורז ושעועית, שקשוקה, שניצל, פלאפל ועוד.

התפריט של ׳רפול׳ כולל מגוון סוגי חומוס: גרגרים (30 שקלים בצלחת ו-20 שקלים בפיתה), פול (30 שקלים בצלחת ו-20 שקלים בפיתה), פטריות (35 שקלים בצלחת), חומוס צנובר (43 שקלים בצלחת), מסבחה (30 שקלים בצלחת).

שאר המאכלים בתפריט: אורז ושעועית (29 שקלים בצלחת), שניצל (40 שקלים בצלחת, 27 שקלים בפיתה), שקשוקה (35 שקלים בצלחת, 25 בפיתה) ומנה פלאפל (20 שקלים בפיתה). לכל מנות החומוס יש תוספת של שתי פיתות, חמוצים ושני כדורי פלאפל.

בנוסף, מוצעות במקום שלוש ארוחות עסקיות: שניצל, אורז ושעועית פלוס שתייה (לימונדה) ב-59 שקלים; חומוס, שניצל ושתייה (לימונדה) ב-59 שקלים; ומנת אורז ופרגית ב-65 שקלים.

יצאתי מאושר עם חיוך ועם הנאה גסטרונומית מושלמת. לא נותר לי אלה לאחל לכם – נסו ותיהנו.

'חומוס רפול'

רחוב המוסכים 12, תלפיות, ירושלים

חנייה צמודה

שעות פתיחה: ראשון-חמישי – 08:30-20:00, שישי וערבי חג – 08:00-12:00