חורף חם עם 'תזמורת המהפכה'

צילום: משה צ'יטיאת
צילום: משה צ'יטיאת
התזמורת תופיע עם "התרנגולים – הרמיקס" – פרשנות חדשנית של תזמורת המהפכה ליצירות האהובות של 'התרנגולים' - מסע של מוסיקה, תיאטרון, תנועה וצילומי ארכיון נדירים * וגם: 'קונצ'רטו לגשש ותזמורת' - מופע המחזיר את שלישיית 'הגשש החיוור' לבמה באופן שלא נעשה מעולם

"התרנגולים – הרמיקס" הוא מופע שיצרה 'תזמורת המהפכה' בניהולם של רועי אופנהיים וזהר שרון בהשראת הלהקה המיתולוגית, המעניק פרשנות מוסיקלית ותנועתית חדשה לקלאסיקה הישראלית של 'התרנגולים'. בערב משתתפת 'תזמורת המהפכה' עם מקהלת הילדים 'העפרוני' ועם אנסמבל של שחקנים וזמרים מוכרים ואהובים: בן נפתלי, יפתח מזרחי, מונה מור, נעמה נחום, עדי כהן, רני אלון ותום חודורוב. מנצחת מקהלת העפרוני: שלי ברלינסקי, מנהלת המקהלה: מיכל אופק.

כחלק מהמופע, מוקרנים קטעי וידאו נדירים, המשתלבים כחלק מקטעי הנגינה החיה של התזמורת, ובכך נוצרת חוויה חדשה ועדכנית. בין הלהיטים האהובים של 'התרנגולים' המבוצעים במופע ובפרשנות חדשה: "שיר השכונה", "שיר השוק", "פנס בודד", "הורה אהבה", "ככה סתם", "יוסי ילד שלי מוצלח" ועוד.

מנצח: רועי אופנהיים. מלחין ומעבד: אמיר לקנר. עיצוב וידאו ארט: נמרוד צין. עיצוב תנועה: מוריה זרחיה. עיצוב סאונד: ואל קוטלר. עיצוב תאורה: נדב ברנע, ניהול אומנותי: זהר שרון ורועי אופנהיים. מנכ"ל: עומר לקנר רייכנטל. וידאו: התיאטרון העממי א. דשא פשנל.

המופע יועלה בהיכל אומנויות הבמה בהרצליה ב-26.2, בשעות 18:00 ו-21:00.

"קונצ'רטו לגשש ותזמורת"

מופע המחזיר אל הבמה, באופן שלא נעשה מעולם, את שלישיית 'הגשש החיוור' ומזקק את הרוח של השלישייה המיתולוגית שהפכה שם נרדף לישראליות. המופע, אותו יצרו מנהליה האמנותיים של תזמורת המהפכה – רועי אופנהיים וזהר שרון – בשיתוף פעולה עם המלחין, המעבד והמנהל המוזיקלי אמיר לקנר, הועלה בבכורה במסגרת 'סדרת המהפכה' באופרה הישראלית. במופע משתתפים גם השחקנים דביר בנדק ודקלה הדר.

המופע מציע פרשנות ייחודית ונקודת מבט מוזיקלית חדשה על פועלם האומנותי של 'הגשש החיוור', זאת באמצעות פסיפס של יצירות ועיבודים תזמורתיים מקוריים, השוזרים בתוכם דגימות וידאו וסאונד מתוך מערכונים ושירים של 'הגשש'. המופע חושף את שפתם הייחודית ואת עושר העשייה שלהם כזמרים, שחקנים ובדרנים. 

המערכונים והשירים ״הצ'ופצ'יק של הקומקום״/״הכה את המומחה״, ״דייג אוהב דגים?״, ״המכונית המגוייסת״, ״פסטיבל שירי דיכאון״, ״מים לדויד המלך״, ״למה צחקה מיכל?״, ״שיר הטלפון״, ״אל תלחץ על הבננה״, ״עובדים עלינו״, ״אף אחד לא קם״, והסרטים ״ארבינקא״, ״פורטונה״, ״גבעת חלפון״, ״שלאגר״ – כל אלה מהווים נקודת יציאה לתוך פנטזיות מוזיקליות תזמורתיות פרועות ומשעשעות.

אחד משיאי המופע הוא שלושה פרקי 'קונצ'רטו', כאשר כל פרק מהם מוקדש לאחד מחברי הלהקה – שייקה, פולי וגברי – כ'סולן מוזיקלי' בליווי תזמורת. פרקים אלה שמים זרקור על הצבעים הייחודיים, הקול, הבעות הפנים, התנועתיות ומשפטי המפתח הבלתי נשכחים של כל אחד מחברי 'הגשש'.

את המערכונים המוקרנים מלווה התזמורת בנגינה חיה שהותאמה באופן ייחודי, מקורי ומפתיע, לעתים דרך שינוי בעלילת המערכון המקורית ולעיתים באופן שבו משתלבת התזמורת.

מנצח: רועי אופנהיים. מלחין ומעבד: אמיר לקנר. עיצוב וידאו ארט: נמרוד צין. עיצוב סאונד: ואל קוטלר. עיצוב תאורה: נדב ברנע. כותב: גור קורן. ניהול אומנותי: זהר שרון, רועי אופנהיים ואמיר לקנר. מנכ״ל: עומר לקנר רייכנטל.

מועדי המופעים:

7.3, היכל אומנויות הבמה הרצליה, 18:00 ו–21:00.

12.3, האופרה הישראלית, 21:00.

17.3, היכל ראשון לציון, 21:00.

19.3, תיאטרון ירושלים, 21:00.

להזמנת כרטיסים למופעים באופרה הישראלית: 03-692777, www.israel-opera.co.il.

להזמנת כרטיסים למופעים בהיכל אומנויות הבמה הרצליה: 09-9729999 www.hoh-herzliya.co.il.

להזמנת כרטיסים למופעים בירושלים: בימות www.bimot.co.il, טלפון:*6226.