חורף ירושלמי חם ותיאטרלי

מתוך 'הקשבה נעימה' (צילום: מוקי שוורץ)
מתוך 'הקשבה נעימה' (צילום: מוקי שוורץ)
קבוצת התיאטרון הירושלמי במבחר מופעים בינואר הקרוב: סטנד אפ, דרמה קומית וקומדיה מוסיקלית

הקשבה נעימה – דרמה קומית: כאב אוזניים פשוט מאיים להרוס את חייו של דוידוף, איש משפחה הגון. הוא לא מצליח לישון, חושד שאשתו בוגדת בו עם חברו הטוב ובטוח שהרופאים מסתירים ממנו מידע. הוא נכנס לטיפול ניסיוני להעלמת הכאב ומתעורר למציאות חדשה שבה אינו זוכר דבר. הכאב נעלם ואתו האישה, המשפחה והחברים.

כולם יחד יוצרים פארסה שתוציא אתכם משיווי המשקל, שבה אנשי המדע מטורפים, החברים בוגדים, הנשים מפתות והמחלות אינן קיימות אלא בראשם של החולים. מחזה ובימוי: ערן טובול. 5.1 ו-16.1, 20:30. מחיר כרטיס: 55-75 שקלים.

יונה קפח עושה סטנד אפ: יונה קפח, כרגע בין דיאטות, עובדת במחלבה והכבשה השחורה של המשפחה, במופע סטנד אפ קורע על משפחה, חברים וסיטואציות מהחיים. אחרי שכבשה את הרשת בשלל סרטונים, עולה יונה קפח לבמה ומספרת על חייה מנקודת המבט הייחודית רק לה, והכל בתדר של אהבה, הומור שנון ואינטליגנטי ובשפה נקייה. כתיבה: עדי אשכנזי ויונה קפח. 18.1, 21:00. מחיר כרטיס: 85 שקלים.

צ'כוב, קומדיה מוזיקלית: קומדיה מוזיקלית פרועה. עיבוד חדש לשתי יצירות מופת קלאסיות שכתב אנטון צ'כוב – המחזה 'הדב' והסיפור 'מותו של פקיד'.גנרל בדימוס, על סף פשיטת רגל, מגיע לפרובינציה רחוקה כדי לגבות חוב מאלמנה יפה ועדינת נפש; ומנהל מוסד עני מחזר אחר נציג ציבור בתקווה לתקציב שנתי זעום.בין השלושה פורץ ויכוח מטורף ומשעשע שמסתיר תחתיו משיכה עזה על פערי מעמדות ומאבק בין המינים, על כוחם של החזקים וחולשת החלשים. בימוי: גבריאלה לב. תרגום 'הדוב': רועי חן.ההצגה נבנתה בשיתוף עם השחקנים יצחק לאור, רונית אברהמוף שפירא ויונתן ברנר.עוזרת בימאית: גניה סנופ-שוורץ. לחנים: נדב לב ונתן לב.שירים: מירב משולם וגניה סנופ-שוורץ. כוריאוגרפיה: יעל גרינבלט.עיצוב תפאורה ותלבושות: אלה שיפין. עיצוב תאורה: גיא גלילי. ליווי מוזיקלי: גאולה אטלס. 24.1, 20:30. מחיר כרטיס: 50-60 שקלים.

קבוצת התיאטרון הירושלמי עוסקת מזה שלושים שנים ביצירה, תוך הקשבה ובחינת המקורות היהודיים כמקורות השראה. הקבוצה שהייתה חלוצה בתחומה, פילסה את הדרך לאומנים רבים שיוצרים היום בהשפעת ובהשראת מקורות מהתרבות היהודית, הקדומה והעכשווית ורואה באומנות גשר שביכולתו לחבר בין אנשים, דעות וכזו שמקרבת לבבות. הקבוצה פועלת דרך קבע ומופיעה ב'בית מזיא' לתיאטרון, רח' מסילת ישרים 18, ירושלים.

להזמנת כרטיסים: 02-6244585/6, www.tcj.org.il.