חזון שהתגשם

שלושה נערים מעין נקובא סיימו קורס כבאות ויצטרפו בקרוב כמתנדבים למערך השירות

לפני מספר חודשים, העלה ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל רעיון של שילוב בני ובנות נוער של השירות הלאומי מהחברה הערבית במערך הכבאות הארצי שיפעלו בשטחי המועצה וביערותיה בחירום ובשגרה. אגף חברה וקהילה במועצה הרים את הכפפה וביחד עם מנכל"ית המועצה רחלי משה, עמותת השירות הלאומי, המשרד לביטחון פנים, ועדי הכפרים עין נקובא ועין ראפה, עמותת השירות הלאומי, העמותה לשוויון חברתי ורשות הכבאות יצאו כולם לדרך.

אתמול (חמישי, 9.6), בטקס מרגש במיוחד, סיימו שלושה נערים את קורס הכבאות: הומאם אחמד עבדאללה, מהדי סלאמה ונדים עוודאללה מהכפר עין נקובא. בימים הקרובים הם יתחילו בהתנדבות. הנערים גאים להיות חלק ממערך הכבאות ומהחברה הישראלית והם ייצגו בכבוד גדול את המועצה.

ראש המועצה ניב ויזל: "זה רגע מרגש ומיוחד עבורי ועבורנו כחברה. אנו בטוחים כי בשנים הבאות נראה יותר ויותר רצון ומוטיבציה של בני ובנות הכפרים הערביים להצטרף ולהשתלב בתרומה ובשירות משמעותי למדינה, לחברה ולקהילה שלנו. אנו נעודד זאת ונתמוך בכך. השריפות שפוקדות את אזורנו בעיקר בימים אלה הן אויב משותף לכולנו שאינו מבדיל בין אדם לאדם. היכולת להתאחד כגוף אחד ולהציל חיי אדם היא זו שמייחדת אותנו ברגעים כאלה. אני מברך אתכם ואת בני משפחותיכם על כך שבחרתם בדרך של שילוב, שליחות ואחריות חברתית ולאומית".