חטיבת 'היובל' בחצי הגמר

נבחרת הכדורסל של החטיבה ניצחה ברבע הגמר את מכבים-רעות בתום קרב צמוד ודרמטי

אתמול (שלישי, 10.5) התקיימה הצגה כפולה בחטיבת 'היובל'. במשחק הראשון ניצחה נבחרת כיתות ז'-ח' של החטיבה את 'פלך' ירושלים בתוצאה 79:12 ועלתה לשלב רבע הגמר. אבל ההצגה האמתית הייתה במשחק של תלמידי כיתות ט' בשלב רבע גמר נגד מכבים-רעות הפייבוריטית. 

המשחק נפתח בשליטה של מכבים-רעות שהובילה 6:0 ו-10:4 אבל פסק זמן מהיר של איתן בן אליעזר שינה את המומנטום במשחק. שלשה גדולה של גלעד סביון והגנה אגרסיבית שהובילה למתפרצות מהירות הביאו למהפך – 14:10 לחטיבת 'היובל'. מכאן היה המשחק צמוד כאשר שחקני החטיבה שמרו כל הזמן על היתרון. הגנה מצוינת מצד איתי זיו, עופר בביוף ואייל קרוסני הוציאה את מכבים-רעות מהמשחק. בצד ההתקפי נכנסו לפעולה גם אור שושני ויונתן חיימוף ועם סל חשוב של אור שושני פתחה מבשרת פער של שמונה נקודות. ברבע האחרון יצא גלעד סביון, השחקן המוביל של מבשרת, בחמש עבירות והתקפת מבשרת נתקעה לכמה דקות עד לשוויון בתוצאה. עמית רביץ, הגבוה הדומיננטי של מבשרת, במהלך גדול של סל ועבירה נתן לקבוצה אוויר לנשימה. שחקני 'היובל' המשיכו בטירוף ההגנתי בעיקר בזכות הדחיפה של הקהל המקומי שפשוט היה השחקן השישי על המגרש. עופר בביוף, שעלה לשחק במקום סביון, עשה עבודה מצוינת וניהל את המשחק בצורה חכמה מאוד. שלשה גדולה של מכבים רעות צימקה את הפער לשתי נקודות 14 שניות לסיום אבל ארבע קליעות עונשין מוצלחות של איתם נרדי הביאו את הניצחון הגדול – 68:65 לחטיבת 'היובל' – ועלייה מפתיעה לחצי הגמר.

המאמן איתן בן אליעזר: "אני גאה מאוד בשחקנים שלנו. זה היה מאמץ אדיר של כולם. הספסל היה בטירוף על המגרש והשחקנים פשוט לא הסכימו ללכת הביתה ללא הניצחון. הם היו אגרסיביים ונפלו על כל כדור. זה המקום להודות לקהל הנפלא שתמך בנו וכמובן לצוות בית הספר – גלי שניידר מנהלת בית הספר, חן בן שמעון מנהלת השכבה ועמנואל שמעונוב רכז השכבה – על הסיוע והתמיכה בהוצאת תלמידי השכבה לעודד. הספורט בחטיבה נמצא בחזית ואת התוצאות כולנו רואים בכל הענפים. תודה למחלקת הנוער של הפועל ירושלים וליובל קורן על כל הסיוע".