חלב, דבש ואי-ודאות

יזם ההון-סיכון מייקל אייזנברג, במסע לשגשוג דרך מדבר אי הוודאות

האדם סולד מאי־ודאות. הוא יעשה הכול כדי להשיג שליטה.

אנחנו מפתחים טכנולוגיות ושיטות ניהול, חולמים על השקעות עם תשואה ללא סיכון ומתמכרים לתחזיות כלכליות, חברתיות ופוליטיות. אך כל זה לא הופך אותנו למוכנים יותר, ופעם אחר פעם אנחנו מופתעים לגלות עד כמה.

בספרו החדש מסביר מייקל אייזנברג שאי־ודאות אינה עננה מאיימת המטילה צל כבד על החיים, אלא דווקא משאב חיוני שניתן למנף אותו כמו נפט, גז, חלב ודבש. רעיון זה לא נולד במאה ה-21, אלא ליווה את עם ישראל מאז היציאה מעבדות לחירות: שהרי לחצות את המדבר – זהו בראש ובראשונה אתגר תודעתי. להאמין שניתן להקים בארץ לא־נודעת מדינת מופת ייחודית זהו אתגר גדול שבעתיים.

ספר במדבר הוקדש לפיתוח משנה ישראלית אותנטית בדרך להגשמת חזון ערכי, כלכלי וטכנולוגי – דווקא מתוך אי־הוודאות. פרשנותו החדשנית של אייזנברג חושפת ידע ותובנות המעניקים כלים יקרי־ערך למקבלי החלטות, ליזמים, למשקיעים ולכל אחד מאיתנו. הספר מראה מדוע עדיף הלא־נודע על המוכר והבטוח, ומציע אבני יסוד להקמת מדינה שאי־הוודאות היא התשתית להמשך התפתחותה.

מייקל אייזנברג, 50 ,הוא אחד ממייסדי קרן הון הסיכון אלף (Aleph והישראלי שזכה להתברג במקום הגבוה ביותר ברשימת מידאס – רשימת המשקיעים בעלי מגע הזהב – של מגזין פורבס, המדרגת את אנשי ההון־ סיכון הטובים בעולם. אייזנברג, נשוי ואב לשמונה, מתגורר בירושלים.

חלב, דבש ואי־ודאות הוא הספר הרביעי בסדרת עץ החיים והכסף. השקתו תלווה בסדרת סרטוני שיחות של מייקל אייזנברג עם בכירים בעולמות ההייטק בפרט והציבוריות הישראלית בכלל.