'חלונות בהקיץ'

גלריית האומנות של קניון רמת אביב מציגה תערוכה מיצירותיהם של שלושה אומנים בנושאים של צבע, תנועה, מבט, פנים וגוף

תערוכה קבוצתית חדשה בשם 'חלונות בהקיץ', תיפתח בגלריית האומנים בקניון 'עופר' שברמת אביב. בתערוכה מציגים שלושה אומנים: שרה שובל – מחול בצבע; מיכל זכאי – הרהורים באמפתיה; ויבגני גופמן – ראי הנפש.

על היוצרים

שרה שובל: פסלת, ציירת, מטפלת ומורה רוחנית. הציגה את עבודותיה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. רבות מיצירותיה נמצאות ברשותם של חובבי אומנות ואספני אומנות ברחבי העולם. השילוב בין המחול והתנועה, הפיסול והציור, לבין תהליכים הרמוניים בנפש, באים לידי ביטוי בנושאים ששרה מטפלת בהם ביצירותיה, בזרימה ובדינמיות שתמיד נמצאות בעבודותיה, בשילובי הצבעים ובחיותם ובקומפוזיציות העשירות.

מיכל זכאי: ציירת עכשווית, מציירת במדיומים השונים של הציור. הציורים שלה בנויים כקולאז'. גישה אומנותית זו  מאפשרת לה לבטא את החוויה שלה מהעולם כמשהו רוחש, מסקרן ורב אירועים. הריבוי והחיבור בציורים שלה הוא דרך חיפוש 'לעשות סדר', אך גם דרך לזרום עם שפע הגירויים. היא רואה בעולם סבך שיש למצוא בו דרך. פריצת גבולות הדימוי והרקע מאפשרים לה ליצור את הסבך ולצאת ממנו. 'חיבוק ראשון' הוא נושא שמיכל זכאי עסקה בו רבות בשנים האחרונות ובתקופת הקורונה שבה נמנענו ממגע, חיבוק וקרבה. היא רצתה להעלות על הבד את החיבוק כמקור וכסמל לחום ולתמיכה בין בני אדם ובשנות חייו הרכות של הילד בפרט. כמו כן, יוצגו בתערוכה עבודות מסדרת הרקפות ומסדרת המושבים.

יבגני גופמן: אומן, צייר ומורה לאומנות חזותית במשרד החינוך משנת 1992. גופמן מעדיף לצייר בצבעי שמן על בד על אף שהוא מתמחה בסגנונות רבים אחרים. לדבריו, הוא מצייר את ציוריו בטכניקת הנשמה, משלב סגנונות ציור שונים ובכך נוצר סגנון אישי וייחודי משלו. בציוריו, מנסה גופמן להעביר תפיסת עולם פסיכולוגית, פילוסופית ולעתים מיסטית. יבגני גופמן הוא חבר איגוד האומנים והפסלים בישראל, בעל תואר שני באומנות והשתתף בתערוכות שונות. בתערוכה, מוצג זרקור ליצירתו המגוונת וניתנת לקהל הצופים הצצה לעולמו הפנימי העשיר שבא לידי ביטוי בציוריו עתירי הצבע, הצורניות והמשמעויות.

אוצרת התערוכה: איילת אמוראי–בירן.

התערוכה פתוחה לקהל הרחב ותוצג על הקיר החיצוני של הקניון שפונה לרחוב איינשטיין, בין 'ארקפה' ל'גרנד קפה'. התערוכה תוצג עד ה-21.6. אירוע חגיגי בתערוכה יתקיים ביום שלישי, 7.6, 19:30.