חמאם בבית

טיפוח הגוף בחורף ואיך לייצר את "אפקט החמאם" בבית?

החמאם התורכי ידוע עוד מימים קדומים בסגולותיו לניקוי הגוף. השהייה לסירוגין באזור חם ולח, והמעבר לשטיפה במים קרירים ממריץ את מחזור הדם ומסייע בניקוי הגוף מרעלים.

מאפיין נוסף של החמאם הוא קרצוף הגוף בשפשוף או הלקאה מיוחדת.

כיום במרכזי ספא שונים מציעים טיפולי חמאם הכוללים התזת מים קרירים בתוך חדר חם וקרצוף בליפה תוך עיטוף בסבון וקצף. הטיפול נחשב מפנק מאוד, תורם להמרצת מחזור הדם ולפתיחה וניקוי של נקבוביות העור.

המלצות ברוח התקופה ולמי שמעדיף לשחזר את חווית החמאם בבית

"בתקופה זו בה עדיף להימנע מהתקהלויות כדאי לייצר את החוויה בבית – על בסיס שבועי ובהשקעה נמוכה בהרבה. טיפול ביתי נכון ייטיב עם מראה עור הגוף, ייתן לו זוהר ומוצקות, יתרום למרקם עור אחיד ויפה וגם ינקה רעלים.

מומלץ להיכנס לאמבטיה חמה, או אפילו מקלחת חמה בזרם נעים, ובמקום השפשוף האגרסיבי של החמאם (שלעיתים אף אגרסיבי מדי ועלול ליצור פציעה בעור עקב עוצמה לא מבוקרת/ עור רגיש) להשתמש בפילינג גוף מסוג מיקרו פילינג, המצויד בחלקיקים קטנטנים לפילינג עדין ביותר שאינו מייבש את העור ובטוח לשימוש שבועי קבוע. הפילינג ממריץ את מחזור הדם ומכין את העור לספיגה של תכשירי קוסמטיקה משלימים.

לאחר השימוש בפילינג רצוי להשתמש בקרם גוף ורצוי ממצק על מנת להחזיר לעור לחות מיידית (במיוחד בחורף כשהעור יבש יותר ), למצק ולהדק עור רפוי לקבלת מראה מוצק ויפה.

לאלו המשתמשות בימי החורף בקרם ביתי לשיזוף, פילינג גוף עדין יעניק הכנה מעולה של העור לספיגת המשזף ויצירת מראה שיזוף אחיד ובגוון מיטבי וכן יסייע לעמידות המראה השזוף לאורך זמן.