חמשוש טבע

חוויות ופעילויות בזריחות ובשקיעות בשמורות ובגנים הלאומיים של רשות הטבע והגנים

בקיץ הקרוב, כאשר ישראלים רבים צפויים לבלות ולנפוש בארץ, רשות הטבע והגנים מציעה להתחיל את סוף השבוע כבר ביום חמישי, עם מגוון רחב של פעילויות בשמורות ובגנים  וחוויית ביקור נעימה ומיוחדת גם בשעות הזריחה והשקיעה המרהיבות.

אם אתם מחפשים בילוי מהנה במיוחד לסופי השבוע החמים או באמצע שבוע לאחר שעות העבודה מבלי להצטופף, פעילויות רבות מחכות לכם במגוון רחב של שמורות וגנים לאומיים של רשות הטבע והגנים!

ביניים: אתרים ופעילויות:

טבע זום אין בקומראן: אתם מתרגשים מהזריחה? אוהבים לצלם? צלמים חובבים ומקצועיים ואוהבי זריחות, אתם מוזמנים לבוקר מיוחד של צילום הזריחה על רקע נופי הקסם של ים המלח והרי מואב ובגבכם מצוקי מדבר יהודה. כל אלה נפרסים לעין בגן לאומי קומראן בשעות הבוקר המוקדמות ויזמנו לכם חוויה ייחודית של צבעי אור הזריחה בנוף עוצר נשימה. לכבוד האירוע האתר ייפתח בשעה 5:00 בבוקר. יום שישי, 25.6. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון. יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

חמשוש בבריכה הגדולה: הוארכו שעות הפעילות של שמורת עיינות צוקים בימי חמישי עד שבת עד השעה 18:00 והבריכה הגדולה תהיה פתוחה לרחצה עד השעה  17:00. בואו עם המשפחה ליום מפנק בבריכה הגדולה שבעיינות צוקים וצאו לסיור טבע חווייתי משפחתי בשמורה החבויה שבנאת המדבר הנמוכה בעולם. שכיית חמדה יפהפייה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. בנוסף: בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות מים לשכשוך. לתשומת לבכם, בימי שישי שבת בלבד יתקיימו סיורים בשעות: 10:00, 12:00, 14:00. בהגבלת נרשמים ובהרשמה מראש בחנות שבבריכת מעיין. הפעילות מתקיימת בימים חמישי עד שבת 08:00 -18:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים. עוד באתר: חוברת 'פקחים צעירים' לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ניתן להוריד את החוברת באתר רשות הטבע והגנים, www.parks.org.il. יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.