חנוכה עם טעם של פעם

פעילויות חנוכה לכל המשפחה במוזיאון חצר היישוב הישן בירושלים

אוהבים לשחק בסביבונים? רוצים לצאת לסיור חנוכיות מסקרן? מוזיאון חצר היישוב הישן ברובע היהודי בירושלים מזמין את הקהל הרחב מידי יום במהלך חופשת החנוכה (30.11-6.12) למגוון פעילויות מיוחדות המותאמות לכל המשפחה. 

המוזיאון הייחודי, הממוקם במבנה היסטורי בן 500 שנים ברובע היהודי בירושלים, מתעד את הווי החיים של אנשי היישוב הירושלמי הישן ובו תצוגה ייחודית של אוסף חנוכיות מקוריות, סביבונים ועוד. כמו כן, נפתחה השבוע במוזיאון תערוכה חדשה – סיפורם של זקני ירושלים בין 1840-1948. 

מבט לפעילויות:

סיור מודרך בתצוגת החנוכיות המקוריות במוזיאון ביניהם: מנורת חנוכה 'בצלאל' שניתנה ליחיא יהוד, שעבד כסופר סת"ם ב'בצלאל', על ידי זאב רבן וגור אריה אמני 'בצלאל'; מנורה עשויה קופסה שהכילה סיגריות למכירה; מנורה עשויה חרוזים משנת 1896 שהכינה כלה לחתנה; מנורה עשויה מקופסת קק"ל; מנורת חנוכה של יהושע כהן שהיה בשבי הירדני עם אביו במלחמת העצמאות ועוד.

אלוף הסביבונים: משחק אינטראקטיבי בסביבונים – חיים כמו פעם בירושלים.

סדנת יצירה: הכנת קופה אישית לדמי חנוכה שאותה לוקחים הילדים כמתנה לאחר הסדנה.

להיות ילד בארץ ישראל: משחקי ילדות משנות הארבעים מאוסף המוזיאון: דומינו, תוצרת הארץ, למך והדב השחור, לטייל בארץ, פנס הקסם ועוד.

נס חנוכה של שלוימל'ה השדכן: הצגה משעשעת לכל המשפחה. תלאותיו של שלומ'ל השדכן הירושלמי הוותיק בדרך לשידוך האחרון. מבוסס על סודות משפחתיים שהירושלמים לא רוצים לגלות. שחקנים: איה לופט ואדוארד שפרוכמן. כלול במחיר הכניסה למוזיאון. הפעילות מתקיימת בתמיכת עיריית ירושלים.

מפגש והדגמה לחנוכה עם אמן מגזרות הנייר (חמישי, 2.12, 13:00): נפתלי מזעקי במסגרת התערוכה 'קהלת' שבה מוצגות מגזרות נייר שיצר מזעקי ממגילת 'קהלת'. בתערוכה מוזמן הקהל למסע בסיפור המגילה, לעקוב אחר האותיות, החי, הצומח והדומם.

בעקבות האור – סיור חנוכיות תיאטרלי (28.11, 30.11, 2.12, 16:00): סיור תיאטרלי לעת ערב בסמטאות הרובע היהודי בעקבות האור. על מאבק בין קנאים ומתונים בימים ההם ובזמן הזה, על גבורת האזרחים והלוחמים במלחמת העצמאות, על חנוכיות מיוחדות ועוד. מי השחקן? עלות: 50 שקלים למשתתף. משך הסיור: כשעתיים. מותנה בהנחיות משרד הבריאות. על בסיס מקום פנוי.

סיורים מודרכים בתצוגות המוזיאון כל יום בחנוכה בשעה 11:00.

מוזיאון חצר הישוב הישן, אור החיים 6, הרובע היהודי, ירושלים.

שעות פתיחה: ראשון-חמישי 10:00-15:00.

לפרטים והרשמה מראש בלבד באתר  www.oyc.co.il או בטל' 02-6276319, 052-4002478.

הכניסה למוזיאון ולפעילויות מותנות בהצגת 'תו ירוק', בחבישת מסכה ובהנחיות משרד הבריאות.

עלות כניסה: ילד/אזרח ותיק – 10 שקלים, מבוגר – 20 שקלים, סטודנט/בעלי כרטיס ירושלמי – 15 שקלים, כרטיס משפחתי – 50 שקלים.