"חנוכייה לי יש"

צילום: אסף ורן ארדה
צילום: אסף ורן ארדה
תערוכת חנוכיות מקהילות ישראל מאוסף דרורה ופנחס זכאי במוזיאון נחום גוטמן לאומנות

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, השוכן בלב שכונת נווה צדק הציורית, מציג לכבוד חנוכה תערוכה המיועדת לכל המשפחה:  "חנוכייה לי יש", המונה כ-60 חנוכיות מקהילות ישראל השונות. התערוכה מציגה חנוכיות, אשר נאספו על ידי בני הזוג דרורה ופנחס זכאי, במהלך 46 שנות נישואיהם. היא משקפת מגוון סגנונות אמנותיים של קהילות ישראל בארצות מוצאן ובתקופות שונות בהיסטוריה.

תערוכה ייחודית זו, מאפשרת לצופים לצאת למסע בחיי העם היהודי בישראל ובתפוצות, להתוודע לגלגוליה של החנוכייה במרוצת הדורות ולהעמיק את ההיכרות עם סיפור חג החנוכה ומנהגיו.  

משאבים רבים הושקעו בחקר המוצא של החנוכיות המוצגות בתערוכה. החנוכיות שוחזרו למראן הזוהר והמרשים כפי שהיו במקורן. כל אלה מקנים לחנוכיות המוצגות ערך היסטורי ורגשי רב.

התערוכה תוצג בין התאריכים 8.11-7.12.

במהלך חנוכה יתקיימו במוזיאון מגוון פעילויות בנושאי החג.

ההשתתפות בהתאם להנחיות 'התו הירוק'.

אוצרת התערוכה: ניצה בהרוזי ברעוז.

פעילויות לילדים:

סדנת גחליליות (רביעי, 1.12, 11:00): בסדנה זו יקבל כל ילד צנצנת זכוכית שקופה, על גביה יוכל ליצור עולם דימויים עשיר בטכניקות של גזירה והדבקה. את הצנצנת יוכלו להאיר באמצעים שונים.

סדנת כדים (שני, 6.12), 11:00): בסדנה ייצרו המשתתפים כדים ודמויות מחמר. לאחר סיור בתערוכה 'רוחות כדים: פסלי החרס של נחום גוטמן', שבה ילמדו הילדים על שיטת העבודה של גוטמן ויקבלו השראה, הם יפסלו כד ויהפכו אותו לדמות לפי בחירתם.

הפעילויות מתאימות לגילאי 6-10. מחיר סדנה: 45 שקלים לילד, 15 שקלים למבוגר מלווה. מחיר הסדנה כולל כניסה למוזיאון. מספר המקומות מוגבל. הרשמה לסדנאות בתשלום מראש דרך אתר המוזיאון, www.gutmanmuseum.co.il.

מחירי כניסה למוזיאון: ילדים עד גיל 18: ללא תשלום, מבוגר: 24 שקלים, גמלאי: 12 שקלים, סטודנט: 12 שקלים, תושב תל אביב: 18 שקלים.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, שמעון רוקח 21, נווה צדק תל אביב, טלפון 03-5161970.