חשבון הבנק בלב שלה

צילום אילוסטרציה: StockSnap, Pixabay
צילום אילוסטרציה: StockSnap, Pixabay
הלב של האישה שאתך הוא כמו חשבון בנק * בחשבון הבנק שלך אתה מבצע הפקדות ומשיכות * לעתים קרובות, לפעמים קרובות מדיי, גברים רבים יכולים לבצע 'משיכות' מהלב של האישה ולהתעלם לגמרי מביצוע הפקדות או השקעות לטווח הרחוק

כל אישה צריכה שתשקיע בחשבון הבנק הרגשי שלה, שתפקיד אצלה הרבה מזומנים של רגשות חיוביים וחוויות מעצימות. היא חפצה בביטחון לגבי חייה, לגבי המראה שלה ולגבי הקשר אתך. היא זקוקה לקבלה ורוצה לדעת בוודאות שיש כאן חיבור רגשי בינך לבינה. היא זקוקה לידיעה שאתה אוהב אותה באמת.

מצד שני, אתה יכול בקלות להיכנס לחוב גדול בחשבון הבנק שבלב של האישה שלך אם אתה לא נזהר במה שאתה אומר או עושה. לרבים מן הגברים אין בכלל מושג לאיזה חוב רגשי הם נכנסים כשהם מכנים את האישה שאיתם בכל שם שפל שהם רק יכולים לחשוב עליו – 'שמנה', 'מכוערת', 'דוחה', 'טיפשה', 'מפגרת', 'עצלנית, 'לא יוצלחית', 'רעה במיטה', 'לא שווה' ועוד – אלה מילים שקשה מאוד לכסות עליהן מבחינת כיסוי חוב רגשי, בפרט כשהן נאמרות באופן שיטתי.

הבעיה עם 'חובות רגשיים' בחשבון הבנק הנשי, היא שלעומת חשבון בנק רגיל – כשאתה מפקיד מזומנים אתה מכסה את המינוס; אך כשמדובר בבנק הרגשות, קשה מאוד להשלים את המינוס ולהיות ביתרה אם החשבון נמצא במינוס כבד.

הבעיה הגדולה יותר עם החשבון הזה, הוא שלפעמים אין צורך במשיכת יתרות קטנות כדי להיכנס למינוס. די במעשה אחד או מילים בעייתיות יוצאות דופן מסוג המילים שלא ייאמרו, כדי ליצור בבת אחת משיכה גדולה שאף צוברת ריבית, לאו דווקא ריבית פיגורים.

נשים רבות תיארו בפניי כיצד סחבו הן איתן חובות גדולים בליבן גם במשך חמש, עשר ואפילו עשרים שנה. את הפגיעות הקשות הן לא יכלו לשכוח. הגבר לעומתן חזר כבר מזמן לשגרת חייו, אולי אפילו שינה את דרכו והפך לאדם טוב יותר, אך הוא לא מבין למה בת זוגתו כל כך קרה אליו.

נשים רבות סחבו בליבן במשך שנים את החוויה שהטלוויזיה הייתה חשובה לבן הזוג יותר מהן, לאחרונה, זה גם סביב ענין הטלפון. אחרות ניסו למשוך את תשומת הלב של הגבר בבגדים חדשים, סגנון איפור חדש, לבוש סקסי לחדר המיטות והגבר הגיב בבוז ובזלזול, זרק אולי משפט כמו: "זה לא ממש הוסיף לך משהו" או שפשוט התעלם ממאמצי בת הזוג שלו למצוא חן בעיניו.

אנחנו זקוקים במערכות היחסים שלנו ליצור חוויות משותפות ומעצימות ולגלות עניין ותשומת לב. עלינו להיות מאהבים על ידי מילים, מחוות ומגע. יצירת הרומנטיקה היא לא רק כשהגבר רוצה משהו בתמורה, אלא צריכה היא להיות דרך חיים. ההשקעה לא מתוחמת בזמן, אבל היא תמיד משתלמת.

מתי בפעם האחרונה אמרתם אחד לשני "אני אוהב אותך" או "אני אוהבת אותך"? אמירה זו, כשהיא לא נעשית באופן תדיר וצפוי אלא בזמנים הנכונים והמתאימים, היא השקעה בבנק הרגשות שנותנת לך אשראי מטורף.

ההתנתקות מבת הזוג ומהמשפחה יוצרת חובות כבדים. כשאתה מחפש להיעלם בערבים, להיות בעיקר אצל ההורים שלך, לרבוץ שעות מול הטלוויזיה והטלפון ומחפש מה עוד אפשר לעשות כדי להעסיק את עצמך ללא בת הזוג שלך, אתה נוטש בחוסר אחריות את תפקידך בתור ספק הדלק של מנוע היחסים שלך. אתה לא תצליח ליצור קשר רגשי עם האישה שלך ואתה פוגע בתחושת הביטחון שלה.

החובות הללו הופכים לפשיטת רגל, חשבון מוגבל או מעוקל, כאשר בת הזוג שלך מנסה לדבר אתך על זה והיא סופגת סתימת פה, הקטנות וזלזול.

אישה שנמצאת במערכת יחסים כזו, אזי נישואיה הם גירושים בטוחים, השאלה היא רק מתי תאזור אומץ לדפוק על השולחן ולומר: "לא עוד".

חשוב שנלמד לנהל את ההוצאות וההכנסות שלנו בתבונה. וכי יש מישהו שאוהב חובות?