חתני התנ"ך

השבוע התקיים חידון התנ"ך האזורי של מטה יהודה * במקום הראשון: צמד תלמידים מבית זית * הזוכות והזוכים זומנו למפגש עם ראש המועצה

ביום שני השבוע (21.3), התקיים חידון התנ"ך האזורי של המועצה האזורית מטה יהודה. זו השנה ה-16 שהחידון נערך (אחרי שנתיים שבהם לא נערך בשל הקורונה) ובו השתתפו תלמידות ותלמידים מכל בתי הספר היסודיים במועצה. השנה, נערך החידון בסימן "אדם, טבע ונוף" וברוח הפסוק "לשוב אל ארץ יהודה".

באירוע החגיגי השתתפו כ-500 תלמידות ותלמידים מתשעה בתי הספר היסודיים שבמועצה, מתוכם התמודדו 18 על תואר 'חתן וכלת התנ"ך של מטה יהודה'. חבר השופטים בתחרות היוקרתית היו יואל ינון, מבקר המועצה; ימימה אליסיאן, נציגת ציבור מנחושה; רחלי משה, מנכ"לית המועצה; ליאור אמויאל, מנהל מחלקת דת במועצה; וניב בר גיא, ראש מינהל החינוך ויו"ר חבר השופטים. לאחר ברכותיהם של סגן ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך, שלומי מגנזי; ושל מפקח מחוז ירושלים באגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, הרב אריה פרומן, עלה לברך ראש המועצה ניב ויזל שאיחל הצלחה למשתתפים ואמר: "אני נרגש לראות אתכן ואתכם כאן היום באירוע החגיגי והמיוחד שמקיימת המועצה מזה שש עשרה שנים. לראות את הנציגים מכל בתי הספר שלנו על במה אחת זה מופע חשוב שמחבר אותנו יחד סביב הערכים של מטה יהודה – שותפות, מצוינות ומסורת. אני גאה בכם ושמח להיות כאן היום ביחד אתכם. אחת המטרות המרכזיות של מפעל חידון התנ"ך במועצה היא לעודד את ההתעניינות, הלימוד והעמקת הידע של התלמידים בספר התנ״ך כבסיס התרבותי של מדינת ישראל. ההשתתפות שלכן ושלכם באתגר היום היא כבר ניצחון אישי שלכם וההוכחה לכולנו שחינוך זה בטבע שלנו. ברצוני להודות לכל התלמידות והתלמידים שהגיעו להשתתף בחגיגה, לצוותי החינוך, מנהלים ומורים, לראש מינהל החינוך במועצה ולאגף חברה וקהילה".

החידון נערך בארבעה שלבים ובהם סוגים שונים של שאלות במגוון נושאים. השלב החמישי והאחרון, שלב הגמר, היה 'שלב השאלה הזהה' אותה קרא ראש המועצה למתמודדים. לשלב זה העפילו ארבעה זוגות מארבעה מבתי ספר: 'קרוב', 'עין הרים', 'צורים' ו'האלה'.

בתום החידון הוכרזו חתני וכלות התנ"ך לשנת 2022. במקום הראשון זכו ארבל הלברייך וניר גמליאלי מבית זית, תלמידי בית הספר 'עין הרים'. במקום השני זכו צמדים משני בתי ספר – בית הספר 'קרוב' עם אורן בר שלום קמין והלל אדלר מנס הרים; ובית הספר 'צורים' עם איתי גיבורונסקי מצור הדסה ושיר סטרטינר ממבוא ביתר. במקום השלישי זכו תלמידי בית הספר 'האלה', גדעון הומינר מלוזית וראשית חג'ג' מנחושה.

היום (רביעי, 23.3) זומנו הזוכות והזוכים המאושרים ללשכת ראש המועצה ניב ויזל וקיבלו ממנו שי. בדברי ברכה שנשא בפניהם אמר ויזל: "ראשית, אתן ואתם אלופים אמיתיים ומגיע לכם כל הקרדיט על ההשקעה, הלמידה והשקדנות. אני גאה בכם וזה מרגש אותי מאוד שזכו דווקא שני תלמידים מבית ספר חילוני במועצה". התלמידות והתלמידים סיפרו לראש המועצה ש"החידון היה מהנה, קשה וקצת מלחיץ" ושהם למדו לקראתו המון בזמן קצר יחסית. הם הודו לראש המועצה על קיום החידון ועל השי. בצוות החינוכי שליווה את התלמידים הוסיפו, כי הם מקווים שמפעל חידון התנ"ך ימשיך בשנים הבאות וכי הם רואים בו ערך וחשיבות רבה. "כל הקרדיט מגיע לתלמידים שהתמידו ולא ויתרו למרות הקושי והלחץ", מסרו.