טאקוונדו: חג של הישגים

חניכי מועדון ה'אריות' השתתפו במהלך החג במספר תחרויות וחזרו עם מדליות

חג החנוכה הגיע ואתו רצף של אירועי טאקוונדו ותחרויות בהם לקחו חלק נבחרת מועדון טאקוונדו 'האריות'.

הנבחרת של המועדון המקומי, מהטובות והמקצועיות בארץ, מקיימת את אימוניה באופן תובעני ושוטף על רצף של חמישה אימונים שבועיים שמתקיימים במתנ"ס מעוז ציון ובהר אדר. ספורטאי הנבחרת של מועדון 'האריות' הם קומץ של ספורטאים מוכשרים ומחוננים שבמרוצת השנים ובעבודה קשה ובהשקעה של שעות רבות על המזרן, התקבלו להיות חלק מחוד החנית של המועדון עטור ההישגים.

רצף התחרויות התחיל בסרייבו, בירת בוסניה, בה התקיימה אליפות אירופה לנוער. אליפות זו היא גולת הכותרת של הטאקוונדו ביבשת עבור גילאי הנוער וכל מדינה רשאית לשלוח נציג אחד בלבד עבור כל קטגורית משקל, דבר המקשה על הקבלה לייצוג המדינה. אחרי מיונים קפדניים שנערכו מטעם נבחרת ישראל, נבחר אלעד לאני, נער בן 16 המתגורר במבשרת, לייצג את ישראל בתחרות.

אלעד, אלוף ישראל לגילאי נוער ומקום שלישי בארץ לגילאי בוגרים, נלחם מול יריב איטלקי אך הפסיד. בסיום התחרות מסר אלעד: "לצערי לא הצלחתי להביא את היכולת המקסימאלית שלי היום לתחרות. אני מבין שהפסדים הם חלק מהדרך להצלחה ואסיק מסקנות לתחרויות הבאות. אין לי ספק כי אליפות אירופה לנוער היא עוד אבן דרך במסלול שאותו אני רוצה לעשות בכדי להגיע לרמות הגבוהות בעולם בטאקוונדו".

מספר ימים לאחר אליפות אירופה לנוער, התקיימה אליפות 'סאנגרוק' הלאומית, בה השתתפו כ-200 ספורטאים המשתייכים ללמעלה מעשרה מועדונים מרחבי ישראל. בתחרות השתתפו ארבעה ספורטאים מטעם מועדון 'האריות' וכולם חזרו עם מדליות: זהב לנעם כהן בתחרות בכורה, כסף לטליה אלנקוה וארד לעמית איצקוביץ' ולאלון הכהן.

נעם כהן: "אני מתרגש מאוד. בתחרות הראשונה שלי הצלחתי לייצר רצף ניצחונות ללא הפסדים ולזכות במדליית הזהב ובמקום הראשון בתחרות. תחרות זו נותנת לי מוטיבציות להמשיך ולהתקדם ולזכות בתחרויות נוספות".

לקראת סיומו של החג, נערכה אליפות ישראל עד גיל 21 במעמד שגריר קוריאה. בתחרות זו התחרו ספורטאים מכל רחבי הארץ במטרה לזכות בתחרות ובתואר אלוף ישראל בטאקוונדו עד גיל 21. את המועדון ייצגו אמיר דגן ואלעד לאני שסיימו את היום במקום החמישי והמכובד בארץ.

המאמן מאסטר אסף בייגן: "פעם אחר פעם הספורטאים שלנו מוכיחים שהשקעה, התמדה ונחישות הם המפתח והערובה להישגים ולהתקדמות בספורט. אנחנו מסיימים תקופה רוויה בהישגים וכמו בספורט, גם חוסר הצלחות. חשוב לי כמאמן להדגיש לספורטאים שהפסדים ואף כישלון הם חלק מהדרך שלהם ושלי לפסגה וצריך לדעת לחבק גם אותם ולגדול מהם. כך הם מקבלים חוסן מנטלי שילווה אותם הרבה אחרי שנותיהם כספורטאים תחרותיים. עם סיום התחרויות האחרונות, אנו יושבים לתחקור והסקת מסקנות להמשך דרכנו ולהצבת יעדים נוספים בדרך למטרה השנתית".