טוב להיות חתול במבשרת

אחד המתקנים (צילום: מיכל בניאש)
אחד המתקנים (צילום: מיכל בניאש)
כ-30 מתקנים להאכלת חתולים הוצבו לאחרונה ברחבי היישוב * את המהלך הובילה חברת המועצה ד"ר איילת גייגו מיכאל ולדבריה: "זו בשורה לא רק לחתולים אלא לכלל התושבים, שבעקבות הצבת מתקנים אלה, תהיה לנו סביבה הרבה יותר נקייה"

בשורה משמחת לחתולי מבשרת ציון. לאחרונה, הותקנו כ-30 עמדות האכלה לחתולים שבקרוב יסומנו על ידי מדבקות כרכוש המועצה. העמדות הותקנו בתיאום עם מאכילי החתולים במרכזי חתולי רחוב. מי שהובילה את המהלך היא הממונה על תחום הווטרינריה, סגנית וממלאת מקום ראש המועצה, ד"ר איילת גייגו מיכאל.

לדבריה: "חיפשנו עמדת האכלה שתתאים לנוף היישובי ותהיה נעימה לעין. זה המקום לציין, כי במבשרת יש אלפי חתולי רחוב. העמדות פזורות בכל רחבי היישוב כאשר יש עמדות פעילות יותר ופעילות פחות. לפעילות יותר מגיעים קרוב ל-100-150 חתולים. זו בשורה לא רק לחתולים אלא לכלל התושבים, שבעקבות הצבת מתקנים אלה, תהיה לנו סביבה הרבה יותר נקייה. זה יחסוך למשל נבירה של חתולים בפחי אשפה, מה שהופך למטרד לא קטן.

חשוב לי להעביר מסר למאכילים. חשוב מאוד שהאוכל שיונח שם יהיה אוכל יבש שמתאים לחתולים, לא עוף ואורז שנשאר מארוחת צהריים או שאריות מזון שהכלב לא אכל. אנחנו לא רוצים לגרום למחלות לחתולים. וכמובן, להניח את האוכל בכלי מסודר ולא זרוק בעמדה.

המתקנים הם רכוש המועצה והמיקומים נבחרו בהתייעצות עם מאכילים ומאכילות וכמובן בהתאם לאישורים של מהנדס המועצה, כדי שהדבר לא יפריע במדרכות לעגלות, הולכי רגל וכו' וכמובן יהיה נגיש לחתולים ולמאכילים. מדובר במתקנים שנבחרו בקפידה ומשתלבים בנוף היישובי. בקרוב נשים שם מדבקות עם מידע רלוונטי לציבור.

לכל עמדה יש אחראי. אני למשל אחראית בעצמי על העמדה ברחוב שבו אני גרה. בסופו של דבר מדובר במשהו חדש וחשוב. הפיזור של המתקנים ברחבי היישוב יאפשר לנו גם לאתר חתולים שזקוקים לעיקור ולסירוס. בנוסף, יש קבוצת ווטסאפ למאכילים, שייעודית לנושא הזה למידע, שאלות ועדכונים.

אני מבקשת להודות במיוחד לפרופ' מיכל בניאש, תושבת מבשרת, שעמלה רבות להצלחת הפרויקט והשקיעה עשרות שעות ואף יותר עבור רווחת החתולים גם במבצעי עיקור וסירוס. היא זו שהתרוצצה עם המתקין, עם איש ההנדסה, עשתה צילומים והשקיעה זמן רב עבור נושא זה".