'טומאטין' במארז חגיגי

צילום: יח"צ
'הסקוטית' מבית 'ישרקו' חוגגת 125 שנה למזקקת 'טומאטין', מותג הוויסקי מסקוטלנד, ומשיקה מארז מהודר במהדורה מוגבלת

לכבוד חגיגות 125 שנה למזקקת TOMATIN טומאטין, משיקה 'הסקוטית' מבית 'ישרקו' מארז חדש מהודר במהדורה מוגבלת וחד פעמית לוויסקי טומאטין 12 שנה.

את המארז איירה אמילי הוגארת' שביקרה במזקקה שבסקוטלנד ויצרה איור ייחודי לציון יום השנה. עיצוב המארז אוצר בתוכו מפתחות ורכיבים הלוכדים את ההיסטוריה של המזקקה, ענפי ערער ופירות יער, שעורה ודרדרים – כל אחד מהם מייצג שלבים שונים בהכנת הוויסקי שלנו והסיפורים שמאחוריו. מערבולת המים שעוברת דרך היצירה מייצגת את התפקיד החשוב של המים והוויסקי הזהוב שנוצר. חביות מוצגות לאורך, אחת מהן מדגישה את 1897, השנה שבה הוקמה המזקקה.

כמו כן, גם מסילת הרכבת ומנוע הקיטור שאפשרו למזקקה להתרחב וכמה בתים קטנים המייצגים את הכפר שבו נמצאת המזקקה, לצד ההרים המקיפים את המזקקה ומאפיינים את הנוף שמסביבה.

המארז המהודר יצטרף  לוויסקי טומאטין הקיימים כיום: וויסקי טומאטין סינגל מאלט 14 שנה, פורט פיניש – TOMATIN 14 Years Old, טומטאין לגאסי, טומאטין 12 שנה וטומאטין 18 שנה, הנמכרים בישראל ומופצים בכ-49 מדינות ברחבי העולם.

את המארז במהדורה מוגבלת ניתן יהיה למצוא בימים אלה ברשת חנויות טיב טעם ובחנויות האלכוהול בכל רחבי הארץ.

מחיר מומלץ  לצרכן: 169 שקלים.

אלכוהול בנפח : 40 אחוז.

מזקקת 'טומאטין' הנמצאת בגבול בין ההיילנדס לספייסייד, ליד אינוורנס בסקוטלנד. המזקקה הוקמה בשנת 1897 ומשתרעת על שטח של כ-500 דונמים, ונקראת ע"ש הכפר טומאטין שבו היא שוכנת. כיום, מספקת המזקקה כ-2.5 מיליון ליטרים של ויסקי בשנה. 'טומאטין' מיוצר על פי אותו מתכון קלאסי מסורתי עתיק, עם המים שמגיעים ממעיין אלטנה פירת' הנובע בהרי מונאד-ליאת' אשר בקרבת הכפר.

בישראל משווק ויסקי 'טומאטין' באמצעות 'הסקוטית', חברת הבת 'ישרקו' – מהחברות המובילות בשוק בתחום האלכוהול והיין, שעוסקת בייבוא, שיווק והפצה של מותגי אלכוהול ויין מהארץ והעולם.