טועמים עולם בירושלים

הפסטיבל הקולינרי של בירת ישראל יתקיים לפני חג הפסח עם שפים מובילים ועם מסעדות שף שיגישו מנות מיוחדות בטעמים ובריחות מכל טעמי תבל

פסטיבל 'טועמים עולם' הוא אירוע קולינרי בינלאומי חוצה עמים ועדות, המחבר את ירושלים לתרבויות העולם. הפסטיבל מתקיים השנה, בפעם השנייה, בשבוע שלפני פסח, ביוזמת משרד ירושלים ומורשת ובהפקת החברה לפיתוח מזרח ירושלים, לאחר שהתקיים לראשונה בירושלים ב-2019 ונחל הצלחה מסחררת.

האווירה הייחודית למרגלות החומות וסביב המנות מאפשרת לנשום את בירות העולם כאילו נמצאים ממש בחו"ל. תפאורות ענק ייצגו את המדינות השונות ובמתחמי האוכל מתוכננת חוויה קולינרית מרהיבה: נגנים והרכבים מוסיקליים עם מוזיקה אותנטית-עממית, שחקנים בתלבושות ססגוניות, והעיקר – שפים מובילים ומסעדות שף שיגישו מנות מיוחדות בטעמים וריחות מכל טעמי העולם וכמובן גם מירושלים – ביניהם השף שאול בן אדרת ממסעדת 'התרנגול הכחול', השף אבי לוי ממסעדת 'המוציא', השף אייל שני, השף גיא גמזו ממסעדת 'NUNUNU' ועוד.

הפסטיבל יספק חשיפה גם לטעמים מהלב של הקולינריה הירושלמית כמו הפיתות המטורפות של 'שפכטל', המותג החדש של השפית רחל בן אלול; הפיתות משגעות ממסעדת 'מימוניס' הצמחונית של השף רועי מימוני; 'ההמבורגר של שגב' של השף ניסים שגב; ו'יהודית', מסעדה ירושלמית אותנטית של יהודית יחזקאל. ניתן יהיה לטעום גם גבינות בוטיק מ'מעדניית באשר' של אלי באשר. גם רשתות ההמבוגרים BBB, 'עד העצם' ורשת הנקניקיות 'ביירן מרקט' ייקחו חלק בפסטיבל לצד שלל מסעדות נוספות כמו 'גורדוס', 'טש וטשה' בניחוח גיאורגי, 'מוזס', 'הטוניסאי של אלי', 'מיט טיים' ו'מחנה אסאדה'.

שר הבינוי והשיכון, ירושלים ומורשת, זאב אלקין: “אחד מיעדיו של משרד ירושלים ומורשת בראשותי הוא להחזיר את הציבור הישראלי לבקר בכל חלקי העיר העתיקה ולמצב את האזור כמתחם תיירותי רחב, המציע למבקרים מהארץ ומהעולם שלל פעילויות ואטרקציות שיחזקו את האזור המיוחד ואת ירושלים כולה. יריד 'טועמים עולם', רגע לפני חג הפסח, מאפשר למאות אלפי מבקרים להגיע לעיר העתיקה ולבקר באתרים ההיסטוריים לצד חוויה קולינרית לכל המשפחה. אני מאחל לכל בית ישראל חג פסח שמח וכשר״.

פסטיבל 'טועמים עולם' יתקיים בירושלים בין התאריכים 10-14.4 בין השעות 16:00-23:00.

כניסה חופשית בהרשמה מראש באתר WWW.PAMI.CO.IL.

כשר בהשגחת רבנות ירושלים.

עד 35 שקלים למנה.