ט"ו בשבט ביד יצחק בן צבי

צילום: יפה סולומון
צילום: יפה סולומון
יריד חקלאות תוצרת הארץ מעוטף עזה והצפון, תערוכת נופי הנגב המערבי שציורו על ידי אמנים מבארי, סדנת כלניות לפני הגשם להנצחת הנופלים, מופע מוזיקלי עם ד"ר זעירא ומיטל טרבלסי וסיורים בירושלים

בימים בהם החיבור לאדמה חזק מאי פעם, יד יצחק בן צבי תציין את חג האילנות בחגיגה ישראלית המוקדשת כולה לטבע, לנופים ולמוזיקה. במסגרת היריד, תיפתח תערוכה חדשה 'תלם- צריף- נקודה' של אמנות נופי הנגב המערבי ואיורים מנופי בארי, כפי שהצטיירו לפני השבעה באוקטובר. המבקרים יוכלו להנות גם מיריד חקלאות מתוצרת עוטף עזה והצפון ולסייע לחיזוק החקלאות במקומות אלה, מופע מוזיקלי של ד"ר מוטי זעירא והזמרת מיטל טרבלסי שמוקדש לשירה על עצים וטבע וסדנה להכנת כלניות מקרמיקה להנצחת הנופלים.

שוק חקלאים ויריד אמנות, 9:30-13:00

במטרה לסייע לחקלאי עוטף עזה והצפון, יתקיים שוק חקלאים של תוצרת חקלאית היישר מהשדה מהעוטף, הגליל והגולן בשיתוף המיזם ההתנדבותי 'קונים חקלאות ישראלית'.

כלניות לפני הגשם, 10:00

יצירת כלניות מחימר כחלק ממיזם ההנצחה של האמנית יפה סלומון, שמטרתו לייצר 100,000 כלניות אדומות שיוצגו ברחבי הארץ, להנצחת הנופלים ב-7.10 ובמלחמה שנקטפו בדמי ימיהם באכזריות לפני הגשם והחורף. .

הכלניות מוצבות במקומות רבים הקשורים לטבח, למשל בבתי עלמין שבהם נקברו הנרצחים, בתחנות מגן דוד אדום, ליד המלונות בים המלח, בכניסה לבתי חולים וכן במקומות שונים ביישובי עוטף עזה. יפה סולומון, בובנאית וקרמיקאית, יזמה את מפעל ההנצחה שסחף אלפי יוצרות ויוצרים בכל רחבי הארץ. הכלניות שהמבקרים יצרו בסדנה יונחו באתר הנצחה שיוקם בירושלים.

ללא תשלום וללא הרשמה מראש

תלם – צריף – נקודה: תערוכה של אמנים אנשי בארי, המציירים את הנגב המערבי ושיח גלריה בתערוכה, 10:00  

התערוכה העוסקת בנופי הנגב המערבי, מציגה את יצירותיהם המרהיבות של האמנים יוחנן דרוקר, חבר קיבוץ בארי ואודי פלד, בן קיבוץ בארי. בתערוכה גם יצירותיו של האמן הירושלמי חנן מזל המתאר את בתרונות רוחמה במרקמים של קווים ונקודות. היצירות משקפות את נופיו המרהיבים של הנגב המערבי בטרם השבעה באוקטובר.

במסגרת היריד יתקיים שיח גלריה עם ד"ר נירית שלו כליפא.

מופע מוזיקלי העץ הוא גבוה – על עצים וצמיחה, אהבת מולדת ואהבת אדם, 11:30

מופע עם מיטל טרבלסי וד"ר מוטי זעירא.

המופע יעסוק בפזמונים הרבים שנכתבו על עצים בזמר העברי, ואלו סיפורים ומסרים מסתתרים מאחורי המילים. בין השירים: חורשת האקליפטוס, ברוש, מקהלה עליזה, כי האדם עץ השדה ועוד.

באודיטוריום יד בן־צבי

מחיר: 30 ש"ח | בהרשמה מראש

היום יום הולדת – סיור ט"ו בשבט ברחביה, 9:00-10:30

סיור בין בית פרומין, לבנייני קק"ל ולמשק הפועלות ולמשתלה המפוארת שהקימה רחל ינאית בן־צבי.

בהדרכת לאה קופלד־שרייבר.

מחיר: 20 ₪ | בהרשמה  מראש

סיור ירוק בעיר של אבן, 9:00-10:30

עצים וצמחי ריח ותבלין הם חלק מין הסודות ברצף הגנים השונים זה מזה: גן הפעמון, גן בלומפילד ובוסתן אברהם.

בהדרכת אורלי בן־משה

מחיר:  20 ₪ | בהרשמה מראש

יום שישי | 26.1.24, ט"ז בשבט | 13:00-9:30

היריד פתוח לקהל | ללא הרשמה מראש

לבירורים: 02-5398855