טיפוח ידידותי לסביבה

מותג הטיפוח האורגני ecoLove משיק סדרת מוצרים העשויים 100% פלסטיק ממוחזר + טיפים ועצות כיצד מומלץ למחזר

היום (8.12) מצוין בישראל לרגל 'יום המיחזור הישראלי'. מותג הטיפוח והקוסמטיקה האורגני  ecoLove    משיק סדרת מוצרים העשויים מבקבוקים  100% פלסטיק ממוחזר.  

ecoLove הינו מותג הטיפוח הראשון בישראל שמשווק את מוצריו עם בקבוקים העשויים 100% ממוחזר עם תווית לזיהוי באמצעות מדבקה עגולה בצבע ירוק המודבקת על פקק הבקבוק עם הכיתוב: "100% פלסטיק ממוחזר" והם משווקים ברשתות השיווק, רשתות המזון, פארמים  ובאתרי און ליין.

הבקבוקים הממוחזרים כוללים מגוון שרחב של מוצרי המותג ecoLove , בינהם: שמפו משפחתי – לכל סוגי השיער, מרכך משפחתי המתיר קשרים – לכל סוגי השיער,  סבון גוף משפחתי – מתאים מגיל חצי שנה,     שמפו לשיער רגיל, מרכך לשיער רגיל, סבון גוף,  מרכך לשיער רגיל,  שמפו לשיער צבוע ויבש מאוד,  סבון גוף לעור יבש, שמפו לטיפול אינטנסיבי ולאחר החלקה, מרכך לטיפול אינטנסיבי ולאחר החלקה  ועוד.  בית המותגים אורגניקזון הוא הראשון בישראל שעורך תהליך להעביר את כל מוצריו למוצרים העשויים מ100% פלסטיק ממוחזר. כל המוצרים מכילים תמציות צמחים או פירות וירקות אורגניים.

מחירי ecoLove עם הבקבוקים הממוחזרים: שמפו/מרכך/סבון גוף ב-29.90 ₪,  שמפו/מרכך מהקולקציה לטיפול אינטנסיבי ולאחר החלקה ב34.90 ₪. 

ניתן להשיג ברשתות בטבע: ניצת הדובדבן, אניס, טבע קסטל, טיב טעם,

בתי טבע, Be, מכבי פארם, פוליצר, אתר סופר פארם

ובאתר "בשבילנו"

https://www.b-shvilenu.co.il/

בית המותגים אורגניקזון, המתמחה בייבוא ושיווק מוצרים אורגניים, מנדבת טיפים ועצות, כיצד למחזר ולזהות מוצרים ממוחזרים.

למה חשוב למחזר? מיחזור הוא הליך פירוק פסולת מסוגים שונים לחומרי הגלם שלה, וזאת על מנת לעשות בהם שימוש חוזר. הפסולת גורמת למפגעים סביבתיים רבים וביניהם זיהום אוויר, קרקעות, מקורות המים ופגיעה בערכי הנוף והטבע. מידי שנה מיוצרים בישראל כ- 6 מיליון טון פסולת. ועל אף שהאוכלוסייה בישראל גדלה בקצב של 3% בשנה, קצב גידול הפסולת עומד על כ- 5% בשנה. הסיבה העיקרית לכך היא עלייה ברמת החיים ושינויים בהרגלי הצריכה שגורמת לעליה בכמות הפסולת שמקיפה אותנו.

ניתן כיום למחזר חומרים מכל סוג: מיחזור נייר, מיחזור פלסטיק, מיחזור בקבוקים ופחיות שתייה, מיחזור אלקטרוניקה, מיחזור פסולת בניין ואפילו מיחזור מים. המחזור מונע ביזבוז של משאבים חיוניים, ומאפשר להקטין במידה משמעותית את כמות הפסולת. בכל שנה בישראל מיוצרים לא פחות מכשישה מיליון טון פסולת, והמספרים רק עולים בכל שנה. במחזור טמון המפתח לסביבה נקייה ובריאה יותר. הפרדת פסולת במקור מאפשרת לנו להגן על הסביבה ומקורות המחיה שלנו.

כיצד  ממחזזרים?

​מיחזור נייר : אתהנייר נמחזר באמצעות פחי המיחזור הכחולים המיועדים לאיסוף נייר אשר ממוקמים בחדרי האשפה, בסמוך לפחי האשפה הרגילים, ובמרחב הציבורי בעיר, בצמוד ובקרבת מתקני מחזור הבקבוקים.

מיחזור זכוכית: ​​זכוכית נמחזר באמצעות פחי המיחזור הסגולים המיועדים לאיסוף זכוכית אשר ממוקמים במרכזי המחזור שבמרחב הציבורי בעיר.​ מתקני מיחזור ואיסוף למיכלי זכוכית

​​מיחזור מיכלי פלסטיק: ​מיכלי פלסטיק נמחזר באמצעות מתקני המיחזור המיועדים למיחזור מיכלי פלסטיק.

​​מיחזור בקבוקי שתיה ​בקבוקי שתיה נמחזר באמצעות חוק הפיקדון, המחייב בתי עסק להחזיר 30 אגורות על כל בקבוק המובא אליהם. ניתן למחזר בקבוקים אלו במקומות בהם ניתן לקנות אותם (מכולות, סופרמרקטים, קיוסקים וכדומה)

מיחזור אריזות: הפח הכתום מיועד לפסולת של אריזות, כל אריזה שעשויה מפלסטיק, מתכת או קרטון משקה.

לדברי שרונה רומנו לזר, מנכ"לית חברת אורגניקזון: "מיחזור יוצר שימוש חוזר בחומרי גלם קיימים והינו חלק חשוב ממודל הכלכלה המעגלית אליו אנו צריכים לשאוף. ניצול חוזר של משאבים וניצול מירבי של חומרי הגלם שוב ושוב מתחשב במשאבים המוגבלים על כדור הארץ ודואג לדורות הבאים . יום המחזור הינו תזכורת חשובה שהמשאבים על כדור הארץ מוגבלים ואנחנו חייבים לעשות ככל הניתן כדי להיות חלק מהשינוי לטובה".