טיפים לעיצוב שולחן חג

כל הטרנדים החדשים וגם אלה שמזכירים לנו את פסח של ימי הילדות

צבעוניות: שולחן בצבע אחד או שניים תמיד נראה אלגנטי. הבחירה הראשונה באביב היא צבע לבן, ולמרות שעיצוב בגוונים של לבן תמיד נראה נפלא, שילוב צבע נוסף יקפיץ את השולחן כולו. הצבע הנוסף יכול להיות צבע כיפי לאביב, סתם צבע שאוהבים או צבע שמתאים לסט הכלים שיונח על השולחן. אפשר לבחור בהרבה צבעים,  אין הגבלה, אבל הרבה יותר קל לעצב עם שניים או שלושה צבעים בלבד. כל שני צבעים יכולים לעבוד, רק תוודאו שיש לכם לפחות שניים או יותר אלמנטים של כל אחד מהם. אלמנטים יכולים לכלול: צלחות, מפיות, כוסות, פרחים, מפה, ראנר או פריטים מעניינים קטנים וגדולים. לדוגמה: זהב בפמוטים, בקעריות ובסכו"ם. צבע ורוד משתלב במפיות וגם בפמוטים וניתן לפזר עלים ירוקים במרכז השולחן וגם על המפית של כל סועד.

מפיות ופלייסמנטים: פלייסמנטים עם הדפסים שונים מוסיפים צבע וצורה לשולחן, מפיות נייר יש בכל הדוגמאות והגוונים, אך מפיות בד למשל יעלו את הרמה לליגה אחרת לגמרי. לא תמיד יש זמן וסבלנות לקפל אותן בדוגמאות מיוחדות, אז תחסכו זמן ופשוט תשחילו אותן לחבקי מפיות מהממים שמוסיפים לשולחן.

תשלבו כלים חגיגיים ופשוטים: גם שילוב של צבעים שונים מסטים שונים שיש בבית. אפילו אם הכלים מסטים שונים אבל הצבעים משותפים – זה יעבוד. ואם בכל זאת זה לא ממש נראה מושלם יחד, תמיד אפשר להוסיף מפית יפה בצבעים דומים שתקשור את המראה כולו ותיצור הרמוניה.

קישוטי שולחן עונתיים: תנו לעונה להכתיב לכם את עיצוב השולחן. פרחים הם הבחירה הקלאסית לעיצוב שולחן, אבל לכל עונה יש קסם משלה. אז כן, באביב ובשולחן הפסח רצוי במיוחד להוסיף זר פרחים חגיגי. בקיץ אין כמו מקבץ קקטוסים בעציצי טרקוטה ובחורף קערת קלמנטינות טריות ומבושמות. לבן עם צהוב נותן אווירה של אביב, לבן עם זהב אלגנטיות, כסף עם לבן מאוד קלאסי.

משחקי גבהים: הטיפ הזה תמיד עובד ובזכותו השולחן תמיד נראה מעוצב ומקצועי. משחק עם קנה המידה יכול ליצור עיצוב מעניין ובלתי צפוי. אתם תראו מיד את השינוי כשתניחו ליד סידור הפרחים שלכם פמוטים בכמה גבהים כדי ליצור גבהים שונים בעזרת בוצ'רים מעץ.

מגע של זהב: מעט זהב יקפיץ את העיצוב ויהפוך את השולחן לאלגנטי. חשוב להדגיש שהמינון פה קריטי ולכן מומלץ לשלב אותו מאוד בעדינות בעיצוב. בין אם זה באגרטל, בסכו"ם, בפמוטים או בכלי האוכל – טאץ' של זהב יהפוך את עיצוב השולחן לאלגנטי ולחגיגי במיוחד.