טעים להכיר: אליאה רוזה

צילום: יח"צ חו"ל
חדש על המדף: יין רוזה איטלקי חדש בעל נוכחות עגלגלה, רעננה ואוורירית - אליאה רוזה של יקב פרסקובלדי

'אנוטקה', חברת ייבוא יין ומשקאות אלכוהוליים בבעלותה של משפחת חינאווי והיבואנית הרשמית של יקב פרסקובלדי היוקרתי, מציגה את יין אליאה רוזה – ההמלצה שלנו לחגיגות חג השבועות. יין רוזה איטלקי בעל נוכחות עגלגלה, רעננה ואוורירית במיוחד.

אליאה רוזה מופק מכרמים באחוזת אמרילייה הסמוכה לעיירה מאגליאנו שבדרום טוסקנה. הבלנד מורכב בעיקר מענבי סירה עם מעט ענבי ורמנטינו מקומיים. היין קרוי על שמה של 'אליאה', נימפת הים במיתולוגיה היוונית, המסמלת חושניות ויופי וכשמו כן הוא. זהו רוזה יבש בעל מבנה בינוני עגלגל ומרקם מאוד קטיפתי המתגלגל בפה בחושניות. הסירה מספק טעמי פירות יער אדומים ומינרליות תפוחית, אשר מרימה את היין ומעניקה תחושה מאווררת ורעננה. אחוזי הוורמנטינו הקטנים מוסיפים ממד בשל והדרי לפרופיל הטעמים ועגלגלות. קרבת הכרמים לים באה לידי ביטוי בסיומת בינונית אלגנטית בעלת מליחות עדינה. התיישנות: 6-8 חודשים על שמרים.

יקב פרסקובלדי שייך למשפחת פרסקובלדי, משפחת אצילים מפירנצה שבטוסקנה עם היסטוריית ייצור יין של למעלה מ-700 שנה ויותר מ-30 דורות. המשפחה משלבת ביינות שלה מסורת רבת שנים, שמייצגת את כחמש אחוזות יין ברחבי טוסקנה. החזון של היקב הוא לאפשר יינות טובים ככל שניתן, אך נגישים באופי ובכיס. כיום יקב פרסקובלדי הינו שם נרדף לאיכות ונחשב ליקב מהשורה הראשונה בטוסקנה.

מחיר מומלץ לצרכן: 109 שקלים. ניתן להשיג בחנויות המובחרות בכל רחבי הארץ.