טעים, מרענן וידידותי לסביבה

צילום: יח"צ
'גלידונית' ו'נשנושים' מבית גלידת 'שטראוס' – מהיום באריזת קרטון חדשה הניתנת למחזור

אין ישראלי שלא מכיר את 'גלידונית' או את גרסת הפרווה הטבעונית 'נשנושים'. קינוחי הגלידה שמלווים אותנו כבר שנים בסוף הארוחה, כנשנוש מול הטלוויזיה או פשוט כשמגיעים אורחים ורוצים לפנק אותם.

כעת, עם פתיחת עונת הגלידות החדשה ורגע לפני חג הפסח, מכריזה גלידת 'שטראוס' על שינוי מבורך – מעבר של 'גלידונית' ו'נשנושים' מאריזות הקלקר הוותיקות לאריזות קרטון חדשות ומעוצבות, אשר ניתנות למיחזור ומפחיתות את השימוש בקלקר בכ-40 טון בשנה. קלקר נחשב לחומר מזיק לסביבה – הן בשל תהליך הייצור שלו והן בשל העובדה כי הוא אינו מתכלה.

המעבר לאריזות הקרטון החדשות נוסף לשורה ארוכה של מהלכים שביצעה בשנים האחרונות החברה האם של גלידות 'שטראוס' – 'יוניליוור' – כחלק ממחויבותה המתמשכת להתנהלות מקיימת ולשמירה על הסביבה. הפחתת השימוש בפלסטיק בתולי הוא יעד מרכזי של 'יוניליוור' בכל העולם והיא התחייבה זה מכבר כי עד לשנת 2025 יהפכו כל אריזות הפלסטיק של כל מוצריה כניתנות למיחזור או לשימוש חוזר וכי לפחות 25 אחוז מהפלסטיק שבו תעשה שימוש יהיה פלסטיק ממוחזר (PCR). כך למשל, במסגרת מדיניות זו, הודיעה החברה לפני כשנה כי החלה לייצר את צנצנות המיונז של מותג 'הלמנ'ס' שבבעלותה מפלסטיק ממוחזר.

גם עבור גלידות 'שטראוס', אין זה מהלך משמעותי ראשון בתחום של צמצום השימוש בחומרים שאינם ידידותיים לסביבה. לפני כשלוש שנים, החליטה החברה להיפרד מעטיפות האלומיניום של הקרמבו, בצעד שהפחית פסולת אלומיניום בהיקף של יותר מ-13 טונות בשנה.

השינוי באריזות 'גלידונית' ו'נשנושים' ייטיב לא רק עם הסביבה. האריזה החדשה איכותית, מעוצבת ונוחה יותר, שומרת על איכות וטעם המוצר בצורה מיטבית ומאפשרת להחזירו למקפיא בצורה נוחה וטובה יותר גם כשהוא מלא באופן חלקי. כחלק מהעיצוב החדש, מכילה האריזה בחלקה הפנימי משפטים משעשעים שנחשפים ככל שתוכן האריזה מתרוקן.

כאמור, מעבר להחלפת האריזות, לא בוצע כל שינוי בגלידה עצמה, במספר יחידות ה'גלידוניות' וה'נשנושים' באריזה, בכשרות או ברשימת האלרגנים. המוצרים שיעברו לאריזות קרטון כוללים את כל מוצרי 'גלידונית', בטעמים השונים, כולל גרסת הפרווה הטבעונית 'נשנושים'.

המעבר מאריזות קלקר לקרטון יתבצע באופן הדרגתי: בתחילה במוצר 'נשנושים' ובהדרגה עד תום חודש מאי גם במוצרי 'גלידונית' וניתן יהיה להשיגם בכל רשתות השיווק.