יבגני מתנדב מצטיין

יבגני והתעודה עם מנכ"ל הארגון (צילום: דוברות 'ידידים')
טקס המצטיינים השנתי הראשון של ארגון 'ידידים' התקיים בבית הנשיא בירושלים * בין המצטיינים יש נציגות גם לאזורנו

אתמול (שני) התקיים טקס מיוחד בו קיבלו כמאה מתנדבים ומתנדבות של ארגון 'ידידים' תעודת הצטיינות על פעילותם בארגון בשנת 2021. האירוע החגיגי התקיים במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג, שרת התחבורה מירב מיכאלי ובכירי הארגון. בין מקבלי תעודת ההצטיינות היה מתנדב הארגון, יבגני רויזמן מהר אדר. במסגרת הטקס הוענקו תעודות הוקרה למתנדבים ולמתנדבות אשר בפעילותם בארגון תורמים לחיזוק הערבות ההדדית על כל גווניה ומראים את הפנים היפות של ישראל.

ארגון 'ידידים' הוקם בשנת 2006 והוא ארגון ייחודי המעניק עזרה ראשונה שאינה רפואית בכל הארץ, 24 שעות ביממה למעט שבתות וחגים. הארגון מונה כיום כ–40,000 מתנדבים ומתנדבות בכל רחבי הארץ ומספק סיוע בשלל תחומים, ביניהם: סיוע בפנצ'ר התנעת רכבים, מילוי מים/שמן/דלק, פתיחת רכבים נעולים, חילוצי שטח, חילוץ תינוקות שננעלו ברכבים ועוד.

יצחק הרצוג, נשיא המדינה: ״ב'ידידים' לא מסתכלים מי אתה, אלא רק מה אפשר לעשות למענך, בלי לחשוב פעמיים. העם בישראל מכיר ומוקיר ואומר לכם תודה מכל הלב, וגם, לא פחות חשוב, מצטרף בהמוניו לשורות המתנדבים. אנחנו מודים לכם, למתנדבים ולמתנדבות, למנכ"ל ישראל אלמסי ולחברי הנהלת הארגון. אני מאמין שארגון כמו 'ידידים' הוא דבק מגע בין חלקי החברה בישראל המביא תקווה לכולנו״.

מירב מיכאלי, שרת התחבורה: "כמו כולם גם אני מכירה את העזרה של 'ידידים' מקרוב. כמתנדבות ומתנדבים אשר נמצאים הרבה בדרכים, מלבד העזרה והסיוע שאתם מעניקים, חשוב שתטמיעו את הצורך בבטיחות בדרכים. אני מברכת את מצטיינות ומצטייני 'ידידים'".

ישראל אלמסי, מנכ"ל ארגון 'ידידים': ״ארגון 'ידידים' מהווה עוגן משמעותי לכל אזרחי ישראל ונותן מענה לכל אתגר שמגיע, בשגרה ובחירום. אני גאה במצטיינות ובמצטיינים. הם חוד החנית של 'ידידים'״.

שמחה וולף, מנהל סניף מבשרת והסביבה, בירך את המצטיין יבגני ומסר: "יבגני נחשב לאחד המתנדבים המסורים של הארגון. בהר אדר וביתר היישובים הסמוכים הוא מוכר לרבים בזכות רוח ההתנדבות והתרומה לקהילה. זו הזדמנות לציין לשבח את עשייתו של יבגני. הוא מהווה דוגמה ומופת למתנדב אשר נכון לסייע לכל אדם – ללא מגבלה, זמן ומאמץ".