יולי 2022 בתיאטרון 'קליפה'

קיץ מרענן עם 'קרטושקה', 'גם זה יעבור לך', 'כאן גרים' ומופעים נוספים

'קרטושקה' מאת רפאל האוגס וארתור אסטמן: מציאות והזיית זהות בדור אחד וחצי לעלייה הרוסית – חוויית פרפורמנס, מחול ותפוחי אדמה בחלל גלרי ייחודי.המופע מספר בדרך ייחודית, מצחיקה, פרועה, מפתיעה ונוגעת ללב את סיפורו של גבר ישראלי-רוסי שחי בדלות בדרום תל אביב, כשזיכרונות של עושר תרבותי צפים ועולים מעברו ומאיימים להטביעו בים אינסופי של תלישות. הוא חווה רצף של התנגשויות חזיתיות בין תרבויות ונקודות בזמן; מוזיקה קלאסית ודרבוקות, תנועות בלט והרחוב הישראלי, צ'יבוראשקה ותפוזים, הומור משונן ועתיד עם אופק מוטל בספק.האומנים ארתור אסטמן ורפאל האוגס חולקים קווי דמיון בחוויית עלייתם ארצה מברית המועצות לשעבר ברגע הקריטי של גיל ההתבגרות. הם שבים וחוזרים לאחר שני עשורים לזיכרונות ילדותם מרוסיה ולזהות  שנתלשה מקרקע אחת ועדיין מחפשת אחר מקום של קבע. ההצגה'קרטושקה' (ברוסית: תפוח אדמה) מציירת קווים לדמותו של דור ה-1.5 לעלייה הרוסית של שנות ה-90, דור שחי במשבר זהות תרבותי, בדידות ודואליות – בחוסר השייכות לחברה הישראלית מחד ולחברה הרוסית מאידך. זו יצירה שתובעת את הזכות להרחיב סמלים של נראות, שפה, אסתטיקה וגבריות בתרבות הישראלית המרובדת.

משך המופע: 60 דקות. מחיר כניסה: 100 שקלים.

2.7, 12.7, 19.7, 30.7 (שעה קבועה: 20:15). לבונטין 6, תל אביב.

טריילר

'גם זה יעבור לך' מאת אורין יוחנן ואילנה שרה קלייר בלסן: בעידן שמקדש ונוהר אחר הדבר הבא ונמצא בעיצומו של תהליך הכרה בחוסר השוויון המגדרי, אורין יוחנן ואילנה שרה קלייר בלסן חוקרות, משתעשעות ומתפרעות על האמירה השגורה ומלאת הסתירות 'גם זה יעבור לך'. ביצירה הן שרות, רוקדות, פועלות, בוכות וצוחקות, מעמידות במבחן אישה מול אישה, אישה מול עצמה, אישה מול גבר. ההצגה בוחנת מצבים שונים של מתח שמתרחש בהתנגשות החזיתית שבין דבר והיפוכו; בין תכתיבים חברתיים לבין רצונות אישיים ואותנטיים; בין מודלים מקובלים של אסתטיקה ובין היכולת לשבור אותם בחיפוש אחר קול אישי; בין הערצה והחפצה של נשים בתרבות לבין צנזורה והשחתה בדת; בין תרבות של אונס ואלימות כלפי נשים לבין הכוח הביולוגי שלהן ליצור חיים ולחתור לשלום; בין שפה שיוצרת מציאות ובין מציאות שמחמיצה את השפה. דואט נשים חייתי, גרוטסקי, מתריס, סקסי, מרגש ומלא בהומור עצמי שבוחש, מכשף ומגיש תמהיל ייחודי ופוקח עיניים על החוויה הנשית.

היצירה מיועדת לגיל 16 ומעלה.

שלישי, 5.7 (בית הנוער הערבי ירושלים). חמישי, 7.7; ורביעי, 20.7, סטודיו 'אלפא' (רח' בית אלפא, 13-15 קומה 2, תל אביב). פתיחת דלתות: 20:00 תחילת מופע: 20:15. מחיר כניסה: 100 שקלים.

טריילר

'כאן גרים' – הצגת ילדים מאת שי פרסיל: הצגה חכמה ומצחיקה עם מעט מילים, שמשלבת חומרים וחפצים יחד עם אלמנטים מעולם המחול והאקרובטיקה שיחד הופכים את הבמה למגרש משחקים ייחודי ומרתק עבור ילדים ומבוגרים כאחד. ההצגה עוסקת בקשר בין האני לאחר, בין ה'ביחד' ל'לחוד' ומעוררת דמיון וחשיבה מופשטת. באמצעות חומרים רכים שמשנים צורה, אנו לומדים על המרחב הגמיש שבו אנו חיים ואותו אנו חולקים אחד עם השני.

ההצגה מיועדת לגילאי 3 ומעלה.

ימי שבת, 9.7 ו-23.7, 11:30. תיאטרון 'קליפה', רח' הרב קוק 37, תל אביב.

משך המופע: 45 דקות. מחיר כניסה: 60 שקלים.

'LOG OUT' בבימויו של דרור ליברמן: בתקופה שבה נדמה שהגוף האנושי כמו שאנחנו מכירים אותו מגיע לקיצו, אנו מנסים לחזור אל הקדום, הפרימיטיבי והבסיסי. חבורה של פרפורמרים משליכים את עצמם אל רצף של התמודדויות פיזיות קיצוניות המתקיימות במפגש בין הגוף לבולי עץ, בחוקיות תובענית אך נסתרת. הם גוררים אותם, מטיחים אותם, מוסרים אותם, עומדים עליהם, מתחמקים מהם, מחככים אותם כנגד הגוף וכנגד הרצפה ומנסים למצוא שיווי משקל. היצירה נעה בין העדין ובין הגס, בין הפיוטי לבין האלים, בין המתחשב לזדוני, בין אנוכיות לשיתוף פעולה. הגוף ובולי העץ חוזרים להיות גושים של נפח, משקל וטקסטורה ושבים להיות חומרי גלם.הפרפורמרים (קזויו שיונוירי, דרור ליברמן ונועם בן ישראל) מתקיימים במרחב דיסטופי. החוקיות שמאפיינת אותו לא ברורה עד הסוף, רק ניכר שהמרחב מרוקן ממשמעות. רצף של פעולות חסרות פשר הנעות במרווח שבין משחק לעבודה עם רמת סיכון העולה כל הזמן. זה עולם שיש בו ברוטליות אבל אין בו אכזריות. תחושת הסכנה המרחפת מעל הכול, נובעת מקלות הדעת של הפרפורמרים ביחס לחייהם שלהם ומציעה פרשנות אסתטית חדשה למושג החיות, לקיום הגופני ותפקידם של כל אלה בעידן רווי תהפוכות.

ימי חמישי, 14.7 ו-21.7, תיאטרון 'קליפה', רח' הרב קוק 37, תל אביב.

מחיר כניסה: 80 שקלים (אזרח ותיק, חייל או סטודנט: 60 שקלים).

טריילר: https://bit.ly/3FwMjjW

'צלילים בצנצנת' – מופע ילדים מאת יוני טל: יוני הוא ילד שאוהב צלילים יותר מכל דבר אחר. עבורו כל צליל הוא עולם שלם וכל רחש מזמין אותו לצאת להרפתקה חדשה.הוא אוהב צליל של צעצוע וצליל של בלון, צלילים של מכונית ואפילו צליל של צנון…אבל יוני לא כל כך אוהב לדבר עם ילדים אחרים (כי הם יחשבו שהוא מוזר) וגם לא כל כך מסתדר בלימודים (כי הצלילים שם סתם משעממים) ובנוסף לכל יש לו כלב שמפחד מחתולים…האם יוכל יוני לפתור את כל הבעיות שלו עם צלילים או שהם רק מפריעים?

באמצעות שילוב של עיצוב קול לעיני הקהל, הפתעות דיגיטליות, דגימות מוקלטות ומוזיקה חיה, תצאו עם יוני למסע בעולם עשיר של תיאטרון – קול ייחודי ומפתיע. אורך ההצגה כ-40 דקות. בסיום ההצגה תתקיים סדנה קצרה של כ-20 דקות שבה יוכלו הילדים להתנסות בנגינה וביצירת כלי נגינה דיגיטליים.

ההצגה מיועדת לגילאי 4-8. מחיר כניסה: 50 שקלים.

16.7, 11:00, חלל קולקטיב גלם, רח' הנמל 23, חיפה; 30.7, 11:00, תיאטרון 'קליפה', רח' הרב קוק 37, תל אביב.

להזמנת כרטיסים לכל המופעים: באתר www.clipa.co.il או בטלפון 03-6399090.