יום חילופי שלטון

צילום: דוברות המועצה
צילום: דוברות המועצה
נציגות ונציגי מועצת הנוער הצטרפו ליום אחד לבכירים במועצה האזורית מטה יהודה

במסגרת 'יום חילופי שלטון' שנערך היום (רביעי, 25.5) במועצה האזורית מטה יהודה, התלוו 10 נציגות ונציגי מועצת התלמידים והנוער לבעלי תפקידים בעמדות מפתח משמעותיות במועצה והחליפו אותם בעבודתם בעודם משתתפים בפגישות ובאירועים שונים, תוך השמעת קול הנוער וביטוי צרכיהם ורצונותיהם בפני מקבלי ההחלטות.

את הפעילות החשובה פתחו המשתתפים במפגש פתיחה חגיגי בלשכת ראש המועצה ניב ויזל. במפגש השתתפו גם סגן ראש המועצה בני אלירז, מנכ״לית המועצה רחלי משה ועובדי מועצה נוספים בהנחיית מחלקת הנוער ואגף חברה וקהילה. למפגש הגיעו נציגות ונציגים של מועצת הנוער מבתי הספר השונים ומהיישובים השונים שבמועצה.

לאחר דברי פתיחה, נתן ראש המועצה לנציגים לשאול שאלות ולהעלות סוגיות שמעניינות אותם. בין הנושאים שנדונו: קידום תחבורה ציבורית במועצה, פרס חינוך, פעילות תנועות הנוער, נושא הביטחון וגם הרצון שלהם לקדם היכרות ומעורבות מעמיקות יותר של כל בני הנוער בכל רחבי המועצה אלה עם אלה.

במסגרת פעילות 'יום חילופי שלטון', צוותו לכל בעל תפקיד במועצה בת או בן נוער למספר שעות על מנת לחוות את התפקיד בשטח ולהעלות מולם נושא שאותו הם רוצים לקדם ברמה המועצתית, חלק אף הצטרפו למשלחת מווירצבורג שבגרמניה, העיר התאומה של המועצה, שמבקרת כעת בישראל ויצאו לסיור משותף ב'יד ושם'.

בסיום מפגש הפתיחה שאל ראש המועצה אם יש מישהי או מישהו שהיו רוצים להיות ראש המועצה בעתיד. אחת הנציגות ענתה בחיוב וראש המועצה הזמין אותה לשבת על כיסאו ואת כולם יחד לתמונה משותפת.