יום ירושלים באתרי המורשת

משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרי מורשת מזמינים לשלל אירועים וחוויות מורשת בעיר הבירה ביום ראשון, יום ירושלים

ירושלים היא עיר חשובה וקדושה למיליונים ברחבי העולם, לכבוד יום חגה של העיר, יום ירושלים, משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרי מורשת בישראל מזמינים את המבקרים להתחבר אל המורשת הישראלית באתרי המורשת הירושלמים.

אתרי המורשת הפזורים ברחבי העיר מספרים את הסיפור הישראלי ההיסטורי, החל מהסיפורים על המאבק להקמת המדינה, דרך סיפורי מחתרות ישראל והמנהיגים האייקוניים שלה וכלה בסיפור איחוד העיר, כל אלו מרכיבים את הפסיפס הישראלי.

ביוזמת משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרי מורשת יתקיימו ביום ירושלים פעילויות מורשת מיוחדות לקהל הרחב – ללא תשלום!

16 אתרי מורשת ירושלמיים ייפתחו במהלך יום ירושלים ויציעו למבקרים סיורים מודרכים, מופעי מוזיקה ופעילויות מיוחדות.

בנוסף, יצאו אתרי המורשת לבקר בארבע שכונות ירושלמיות ויוקמו בהן מתחמי מורשת מהנים לכל המשפחה. בשכונת גילה יתארח מוזיאון חצר הישוב הישן, שכונת הגבעה הצרפתית תארח את המוזיאון לאמנות האסלאם, בשכונת גוננים יתארח מוזיאון יהדות איטליה ושכונת בית הכרם תארח את מוזיאון ש"י עגנון.

שחקנים מחופשים לדמויות ישראליות היסטוריות יסתובבו בין המבקרים ויכניסו אותם לאווירה, הצגות ילדים, מופעי כלייזמרים, סדנאות בנושא שימור, סדנאות יצירה ועוד – כל אלה ימתינו למשתתפים בפעילות השכונתית.

שר התרבות והספורט חילי טרופר: "יום ירושלים הוא חג לאומי וגם יום של חיבור עמוק להיסטוריה ולמורשת הייחודית של ירושלים . אנחנו שמחים שכלל הציבור הישראלי יוכל ביום זה להכנס בחינם לאתרי המורשת הפזורים ברחבי העיר וסביבתה, ולהתחבר דרכם לסיפוריה המיוחדים של ירושלים.  תודה למשרד ראש הממשלה ולמועצה לשימור אתרי מורשת בישראל על שיתוף הפעולה במיזם זה. אני מזמין את כלל הציבור הישראלי להגיע וליהנות יחד במלאת 55 שנים לאיחודה של ירושלים!"

רשימת אתרי המורשת שיפתחו ללא תשלום לקהל הרחב: מרכז הרצל, מרכז מורשת מנחם בגין, מוזיאון אסירי המחתרות, חצר היישוב הישן, עיריית ירושלים, משכנות שאננים, אתרי הרובע, מגדל דוד, בית הרב קוק, מוזיאון יהדות איטליה, בית ש"י עגנון, בית לוי אשכול, בית ילין, היכל שלמה ומוזיאון לאומנות האסלאם.

יום ירושלים, כ"ח באייר, 29 במאי 2022
שעות הפתיחה משתנות מאתר לאתר,

מתחמי המורשת בשכונות יפעלו בין השעות: 16:00-18:00

לפרטים נוספים על הפעילויות ועל אתרי המורשת:
באתר המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל www.shimur.org