יונתן כבר לא קטן

צילום: באדיבות שבט 'יונתן'
צילום: באדיבות שבט 'יונתן'
שבט הצופים 'יונתן' ביישוב חגג 40 שנות פעילות

תנועת הצופים היא התנועה הגדולה ביותר ביישוב וביום שישי האחרון חגג השבט המקומי 'יונתן' 40 שנות פעילות. כ-650 חניכי השבט ועוד עשרות בוגרים מכל הדורות הגיעו לחגיגה הגדולה.

בין המבוגרים שהגיעו היו יוסי פתאל ואוהד טל שנמנו על קבוצת החלוצים שהקימה את השבט בשנת 1981. על הימים ההם סיפר יוסי: "אז לא היה אינטרנט. בשביל לגייס חניכים לשבט היינו צריכים לעבור בבתי היישוב ולהפיץ את הבשורה על הקמת השבט החדש. גייסנו חניכים כרוכלים שמציעים את מרכולתם בעוברם בין בתי היישוב. הקמנו את השבט באהבה ובאמונה שמילאו אותנו סיפוק ושמחת חיים. ידענו שהמעשה חשוב, לא יכולנו לדמיין שמהמעשה הקטן הזה יצמח מפעל חינוכי אדיר שמונה כיום יותר מ-600 חניכים ואלפי בוגרים״.

ומכאן לאירוע עצמו. חניכי כיתות ח' בנו כתובות אש, היו המון תחנות לחניכים הצעירים ולבוגרי השבט שבאו לחגיגה היה מבוך נוסטלגיה מעוטר במאות תמונות מכל שנות פעילות השבט.

משבט 'יונתן' נמסר: "ב-40 שנות פעילות גדלו 40 דורות של בוגרים שספגו ערכים וכעת נמצאים בעמדות חשובות בשירות מדינת ישראל והחברה הישראלית ומייצגים בכבוד את המקום שבו גדלו. 40 שנה שבהם השקיעו אלפי ילדים את ילדותם במקום שכל כך חשוב להם. 40 שנה של פעילות חינוכית ענפה שממשיכה לצמוח בכל שנה. במשך השנים, עברנו תלאות ומכשולים רבים אך תמיד חזרנו לעמוד על הרגליים. המכשול האחרון, משבר הקורונה, פגע בצורה קשה בפעילות השבט.. כעת, לאחר שנתיים שבהן לא התקיים במתכונות הרגילה, חוזר מחנה הקיץ וצפויים להשתתף בו קרוב ל-600 חניכים. מחנה הקיץ יהיה בנושא 'יונתן חוזר בזמן' ויוקמו בו מבנים נוסטלגיים מתקופות שונות של השבט. ברצוננו להודות למועצה המקומית מבשרת ציון שבזכותה הוקם השבט ומאז הוא מקבל ממנה סיוע רב בכל שנה. בנוסף, אנו רוצים להודות לכלל בוגרי שבט 'יונתן' שמלווים את המקום המיוחד הזה כבר 40 שנה. בואו לגדול אתנו".

להרשמה למחנה הקיץ ולמידע נוסף: 050-2279106 (תמיר), 050-5826008 (אמיר) ו-050-2888939 (אסף).