יוסי בנאי ותזמורת 'המהפכה'

סדרת 'המהפכה' של האופרה הישראלית פותחת עונה עם ערב שמוקדש לאומן שהפך לאגדה עוד בחייו

סדרת 'המהפכה' פותחת עונה שישית באופרה הישראלית עם מופע חדש שמוקדש כולו ליוסי בנאי – היוצר, הזמר, השחקן והקומיקאי, חתן פרס ישראל ומגדולי אומני הבמה.

אל התזמורת, בניצוחו של רועי אופנהיים, תצטרף שותפתו לבמה של יוסי בנאי לאורך שנים רבות – השחקנית האגדית רבקה מיכאלי. בנוסף, יתארחו במופע אניה בוקשטיין ואבי גרייניק בקטעי משחק ושירה.

אחרי הערבים הקסומים שהוקדשו ל'תרנגולים' ול'גשש החיוור', יוצאת תזמורת 'המהפכה' למסע בעקבות השירים, המערכונים והקטעים הנפלאים שיצר יוסי בנאי. עם חיבור בין המוזיקה המוכרת לבין קטעים חדשים שנכתבו בהשראתה, עם קטעי וידאו נדירים, ועם הגיבורים האהובים של בנאי – יוצרת תזמורת 'המהפכה' ערב מלא הומור וגעגוע אל האומן שהפך לאגדה ישראלית עוד בחייו.

כך לדוגמה, הקטע "ספירת מלאי" – מספר על החיבור המיוחד בין בנאי למלחינה והפזמונאית נעמי שמר. בריאיון עם מותה של שמר, סיפר יוסי בנאי כיצד פנה אליה כדי לכתוב שיר שהוא מעין 'ספירת מלאי' של המדינה שלנו; ואילו היא שלחה אותו לכתוב את השיר בעצמו – הוא כתב ונעמי שמר הלחינה. את הריאיון של בנאי ואת ההקלטה של השיר במופע משנות ה-70 בשחור לבן, הופך המלחין והמעבד אמיר לקנר ליצירה מוזיקלית חדשה על בסיס הלחן העממי מההגדה של פסח – "אחד אלוהינו".

"הלו, זה יוסי בנאי?": בנאי ורבקה מיכאלי שיתפו פעולה והצחיקו שנים רבות על אותה במה. מערכון הטלפון האהוב שלהם יבוצע בליווי מוזיקלי של התזמורת, עם פרק חדש שאותו כתב רוני סיני במיוחד למופע הזה.

'אשת מהנדס – רבע עוף': קטע וידאו של המערכון הנודע שכתב חנוך לוין יתחבר ליצירה מוזיקלית בביצוע התזמורת כבחתונה המתרחשת על הבמה, אלא שהפעם יזכה הקהל גם לראות את אשת המהנדס, 30 שנה אחרי, כשהיא אשת מהנדס לשעבר, וישמע ממנה מה עלה בגורל בן זוגה והאם זכה לאכול רבע עוף או בורקס.

שירים ומערכונים נוספים של יוסי בנאי יככבו במופע בדרכים מפתיעות ומרגשות וביניהם "שיכור ולא מיין", "אני וסימון ומואיז הקטן" (שיבוצע ביחד עם קטעים מאגדות ילדים שהקליט בנאי בקולו), "מרוב "אהבה", אהבה בת עשרים" וחומרים נוספים של בנאי אשר מזמן הפכו לקלאסיקה.

מעצב וידאו ארט: אורן גבאי. כתיבה וייעוץ אומנותי: רוני סיני. ניהול אומנותי: אמיר לקנר, זהר שרון ורועי אופנהיים.

בשיתוף עם ארכיון הסרטים – 'כאן', תאגיד השידור הישראלי.

תודות: חדשות 13, לי שירה ואביבה בנאי.

רביעי, 9.11, בית האופרה על שם שלמה להט צ'יץ', תל אביב.

מחירי כרטיסים: 200/170/140 שקלים.

לרכישת כרטיסים:

https://www.israel-opera.co.il/?CategoryID=1319&ArticleID=5860