"יופייה אינו ידוע…"

תערוכת יחיד של האמנית נאוה פורת בגלריה 'בן עמי בתל אביב

ביום חמישי (29.4, 20:00), תיפתח בחגיגיות תערוכה חדשה מיצירותיה של נאוה פורת (אוצר: יוחנן הרסון). נאווה פורת היא ציירת, ויוצרת הדפסים בעלת שם, מעצבת גרפית ואוצרת. ותמיד אומנית.

גוף האדם ובפרט גוף האישה היה מאז ומעולם נושא מרכזי ביצירות שלה. עבודותיה מתפרשות על פני שלושים שנה של חקירה מעמיקה וטכניקות מגוונות. היא מאתגרת את עצמה בהתמדה כאומנית חסרת פשרות, תוך שהיא מתנסה בצורות שונות של למידה ובוחנת דימויים תרבותיים, אייקוניים והיסטוריים של גוף האישה. במובן הזה האישה שלה היא "כל אישה".

מרבית העבודות האחרונות שלה מצוירות בסגנון נאיבי והן עוסקות במבחר מגוון של 'גברות': עצובות, שמחות, אדישות, חושניות ואימהיות. כולן מוצגות בקישוטיות ובשפה אסתטית אותה הביאה לידי שליטה. הנשים בעבודות אלה עוטות נייר צבעוני בעל טקסטורה והדפסים עשירים, היוצרים מוזאיקה של סימבולים ודימויים תרבותיים. היצירות מאופיינות בעיבודים דקורטיביים וצבעוניים של נשים בריאות, גאות ושופעות כוח חיובי.

הנשים של פורת מייצגות את האישה המודרנית הניצבת איתן, תוך חשיבה בת זמננו האומרת שהיופי מגיע בכל מיני צורות, אופנים וצבעים והבנה בכך שיש להכיר ביופי הזה ולחגוג אותו.

כשרונה של נאוה, הבולט לעין בציוריה, מרגש ביותר גם בתחריטים ובהדפסים שלה, דרכם ניתן לרדת לעומק האינטליגנציה הרגשית שלה ואת יכולתה לרדת לפרטים וקו הרישום האישי שלה. הנשים בתחריטים נושאות מטען רגשי חי ומאתגר ומעידות על טביעת עין ייחודית.

גם כאן יש לדמויות רגליים חזקות וכפות רגליים גדולות, זהו מעין מוטיב חוזר. אנו פוגשים כאן מחדש את הכישרון והשליטה של פורת בצבע, בקומפוזיציה, ברישום ובטכניקה.

התערוכה מביאה את מיטב עבודותיה. נאוה פורת יוצרת את הנשים שלה מזה מספר עשורים והן עוברות מגוון טכניקות סגנונות ומדיות. אבל הן תמיד גאות, בעלות נוכחות חזקה, ונטועות באדמה.

אתר האמניתwww.navahporat.com.

פייסבוק: Navah Porat.

גלריה 'בן עמי', רח' החשמל 12, תל אביב.

שעות פתיחת הגלריה: ימים שלישי-חמישי 10:00-17:00, יום שישי: 10:00-14:00.

התערוכה תינעל ב-25.5.