יוצאים לדרך חדשה

הקו החדש (צילום: דוברות המועצה)
הקו החדש (צילום: דוברות המועצה)
בשורה משמחת לתושבי מטה יהודה הנוסעים בתחבורה ציבורית: קו תחבורה חדש יעבור ביישובי המועצה שבכביש 44

אחרי 70 שנה, סוף סוף ייכנסו אוטובוסים של תחבורה ציבורית ליישובים שעל כביש 44 בין צומת שמשון לצומת נחשון. הקו החדש יחבר בין תחנת רכבת בית שמש לתחנת רכבת מזכרת בתיה ויעבור בין היישובים שעל ציר זה. תחבורה זו תאפשר לילדים ולבני נוער לנסוע בין היישובים ובכך תחזק את הקשרים בין היישובים והתושבים.

תהליך זה החל בסקר תושבים שאותו יזם ראש המועצה ניב ויזל. במסגרת פיתוח המרחב, הובילה מחלקת היישובים סדרת מפגשים עם תושבים והנהגות. אחד הנושאים המרכזיים שעלה הוא התחבורה הציבורית והניידות בין היישובים.

זה המקום להזכיר, כי במשך עברה בכביש זה תחבורה ציבורית רבה שעשתה את הדרך בין מרכז הארץ לירושלים, אך זו הידלדלה עם פתיחת כביש 1 במסלולו החדש.

על פי הנחיות משרד התחבורה, תחבורה ציבורית צריכה להיכנס לכל יישוב (בהתאם לגודלו) לפחות שש פעמים ביום. אולם ליישובי כביש 44 מעולם לא נכנס אוטובוס כיון שלא הייתה בהם תחנת אוטובוס מאושרת על ידי משרד התחבורה. מצב זה נמשך שנים רבות וכל מאמצי התושבים לשנות את המצב עלו בתוהו. ככל שעלה הצורך של הילדים והוותיקים לנוע במרחב, כך גבר תסכול התושבים.

אך סוף טוב הכול טוב, קו חדש ומספרו 32 החל לפעול ולעבור בין יישובי קו 44 בתדירות רבה יותר.

ניב ויזל, ראש המועצה: "השירות של הקו החדש הוא בשורה של ממש לנוסעי התחבורה הציבורית במטה יהודה. השירות יאפשר הגעה מהירה ליעדים המרכזיים וכמובן חיבור והגעה נוחה לנוער ולוותיקים בין יישובים שכנים באזור הכביש הזה. אני מודה לכל השותפים לדרך, למשרד התחבורה, להנהגות היישובים ולוועדים, לעובדות ולעובדי המועצה ובעיקר לתושבים. הוספת הקו החדש היא בשורה משמחת ושיפור באיכות החיים. בשבוע הראשון להפעלת הקו, קיבלנו במועצה תגובות נדהמות. שרק ניסע בדרכים טובות".