יוצאים לטבע, נכנסים לכושר

רשות הטבע והגנים גאה להציג: אולימפיאדה בטבע – יוצאים לטייל בגנים הלאומיים ושמורות הטבע וגם עושים ספורט

לרגל המשחקים האולימפיים בטוקיו, משיקה רשות הטבע והגנים קמפיין מיוחד  המחבר ומשלב בין הטיול והשהייה בטבע לבין פעילות ספורטיבית המתאימה לכל המשפחה, זאת במטרה לעודד את הציבור להכיר, לחוות ולהרוויח את היתרונות הגלומים בשני עולמות אלה במקום אחד פתוח ונגיש לכולם.

במסגרת הקמפיין, משיקה רשות הטבע והגנים מתחם תוכן ייעודי באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים תחת הסלוגן 'ספורטבע 2021 – יוצאים לטבע – נכנסים לכושר', המציע שלל רעיונות והמלצות לבילוי בחיק הטבע בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים בשילוב פעילות ספורטיבית כלשהי – הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים ועוד, יחד עם מידע על המשותף בין הבילוי בטבע לבין ספורט וכושר.

בנוסף, כחלק מן הקמפיין, הפיקה רשות הטבע והגנים סרטון באווירה הומוריסטית ושנונה ברוח ערכי וסמלי הספורט והאולימפיאדה כפי שהם באים לידי ביטוי בבילוי בחיק הטבע.  הסרטון יוביל את הקמפיין הדיגיטלי  באתר האינטרנט של הרשות ובעמודים הייעודים ברשתות החברתיות ויזמין את הציבור לקחת חלק במגוון הפעילויות סביב נושא זה.

לצפייה בסרטון:

קרדיט: אסף ומיכל וידאו קריאייטיב. שחקן: אור בוטבול.

אורית שטיינפלד, מנהלת השיווק של רשות הטבע והגנים: "אולימפיאדת טוקיו 2020 היא הזדמנות מצוינת להעלות מחדש למודעות הציבור את החיבור הטבעי בין הספורט והטבע על היתרונות בשילוב של שני עולמות אלה. הטבע מהווה תרופת קסם לנפש האדם וכך גם הפעילות הספורטיבית. שילוב של שניהם יוצר חוויה מנצחת לגוף ולנפש המתאימה לכל המשפחה, כל זאת סביב ובתוך הנופים והמקומות היפים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים מצפון ועד דרום. במסגרת מהלך מיוחד זה, ליקטנו עשרות מסלולים לטובת אוהבי הספורט בטבע הישראלי, כדי שגם אתם תיהנו מכל הטוב הזה שמחכה לכם בחוץ. צאו לטבע ותיהנו".

מומלץ להירשם מראש באמצעות מערכת תיאום הביקור באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים. בתוך כך, חשוב להתאים את הפעילות הספורטיבית לאופי וכושרו הגופני של המטייל. מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית מאומצת בימים עם עומסי חום כבדים ובשעות החמות של היום וכן להרבות בשתיית מים.

למידע נוסף: www.parks.org.il/sporteva.

תחנות מידע באתרים

תחנות המידע וההסברה של רשות הטבע והגנים יפעלו במספר רב של מועדים עד סוף חודש אוגוסט במגוון מסלולי טיול בשמורות ובגנים הלאומיים, בדגש על אלה שלא בתשלום, מצפון ועד דרום על פי הרשימה המפורטת באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים. מטרתן לתת למטיילים המלצות ומידע על מסלולי הטיול, ערכי טבע, נוף ומורשת באזור יחד עם כללי הטיול הבטוח. בנוסף, יוצבו בכניסה למסלולי הטיול השונים כרזות הדרכה לשינון כללי הזהירות החיוניים לטיול בטוח בהם יש לנקוט.

מזי מגנאג'י מוסקוביץ', מנהלת אגף ההסברה ברשות הטבע והגנים: "חודשי הקיץ מזמנים אל מסלולי הטיול בשמורות הטבע והגנים הלאומיים מאות אלפי מטיילים. אלה רוצים לחוות טיול מהנה וערכי בחיק הטבע והמורשת ולחזור הביתה בשלום. למענם אנו מציבים גם השנה למעלה מ-20 תחנות מידע והסברה בכניסה למסלולי הטיול המבוקשים ביותר בגנים הלאומים ושמורות הטבע שלא בתשלום אליהם צפויים להגיע מטיילים רבים. השנה, בצל הקורונה והגבלות היציאה לחו"ל, אנחנו צופים במסלולי הטיול עוד יותר מטיילים משנים עברו. המטיילים מוזמנים לעצור בתחנות המידע וההסברה, לפגוש את מדריכי רשות הטבע והגנים ולקבל מהם המלצות על מסלולי טיול באזור. המדריכים אף יזכירו למטיילים גם את כללי הטיול הבטוח כדי שישובו בשלום מהמסלול ויציידו אותם בשקיות אשפה. אנחנו שבים ומזכירים למטיילים לקחת את האשפה איתם עד נקודת איסוף האשפה המסודרת מחוץ למסלול ולא להשאיר שקיות אשפה בטבע. בכך נתרום כולנו לשמירת שלומן של חיות הבר ונדאג שגם לבאים אחרינו יישאר מסלול טיול נקי ומזמין. פסולת האדם, מעבר לכך שהיא פוגעת בנוף, היא קטלנית לחיות הבר שאוכלות את שאריות האשפה ורגישות למרכיבי מזון שונים, גם מזון שנראה לנו "תמים". מתווספת לכך סכנה של אכילת אריזות מזון, שקיות, מגבונים ושאר חומרים שאינם מתעכלים. האשפה שלנו גורמת לכך שתהליך העיכול של חיות הבר נפגע. הן מורעבות ואף עלולות למות בייסורים. בנוסף, המזון הזמין גורם לחיות הבר לפתח תלות באדם ולאבד את היכולת הטבעית שלהם למצוא את מזונן בעצמן".