יוצאים מהמסגרת

המנצח סטיבן סלואן (צילום: Christopher Fein)
המנצח סטיבן סלואן (צילום: Christopher Fein)
התזמורת הסימפונית ירושלים פותחת בסדרה חדשה ומיוחדת של קונצרטים שנקראת 'סדרת X' * המופעים יתקיימו בתיאטרון ירושלים

הזמרת הבינלאומית אחינועם ניני והסימפונית ירושלים נפגשים עם הקונצרט 'ארץ, שיר' שיתקיים על במת תיאטרון ירושלים ב-12.1. מדובר בקונצרט יוצא דופן עם מיטב השירים של ניני מתוך האלבום 'ארץ, שיר' ומהקריירה הארוכה וחובקת העולם שלה תחת שרביטו של מאסטרו סטיבן סלואן, מנהלה המוסיקלי של התזמורת.

הקונצרט ייתן דגש על יצירה עברית עם עיבודים סימפוניים נפלאים של אילן מוכיח וגל דור ואף בהשמעת בכורה מרגשת של שתי יצירות מקוריות. עבור הסימפונית ירושלים, תהיה זו סגירת מעגל לאחר שהופיעה עם אחינועם ניני לפני שנים רבות. הקונצרט הוא חלק מ'סדרת X', סדרה לא צפויה של קונצרטים שבהם מנסה התזמורת לאתגר את המסגרת המוכרת, את המבנים והפורמטים המקובלים בקונצרט ואת החוויה המוסיקלית ככללה, בתקווה לפגוש את הקהל בדרכים חדשות ומפתיעות. הסדרה מיועדת לקהל סקרן שאוהב להתענג על מוסיקה ברמה הגבוהה ביותר.

קונצרטים נוספים שיתקיימו כחלק מהסדרה תחת שרביטו של המאסטרו סטיבן סלואן הם: 'החמישית של בטהובן במבט קצת אחר' – שלישיית גיא מינטוס תבצע אלתורים לסימפוניה החמישית מאת המלחין הידוע בטהובן; 'ז'אק ברל – דיוקן' – קונצרט מחווה לז'אק ברל עם הזמר והשחקן דומיניק הורביץ. לצד שירים מאת ז'אק ברל, תבצע הסימפונית גם את הסוויטה מס׳ 1 מתוך 'הנערה מארל' מאת ביזה ואת 'אמריקני בפריז' מאת גרשווין ותקדיש את הקונצרט לעולם הצרפתי; הקונצרט האחרון בסדרה הוא 'חייך – העולם המוסיקלי של צ'רלי צ'פלין' – קונצרט שילווה בסרטונים מקוריים מתוך סרטיו של צ׳פלין עם הכנר פיליפ קווינט ובו יצירות מאת צ׳פלין, צ׳ייקובסקי, גרשווין, דביסי ואחרים.

סטיבן סלואן: "'סדרת X' מבוססת על קונצרטים מיוחדים עם אומנים ומטרתה להרחיב את ההתעניינות של קהלים שונים במוסיקה קלאסית דרך שילוב של סגנונות נוספים כמו מוזיקה ישראלית, בינלאומית, יהודית, ג'אז, סרטים והשילוב בין האומניות דרך התיאטרון, הריקוד והאופרה. המוסיקה הקלאסית היום היא לא כמו שהייתה בעבר. אני מאמין שאנשים רבים יכולים להתחבר אליה במיוחד דרך סדרה ייחודית זו שמציגה מוסיקה איכותית וטובה".

.