יחידי הסגולה מ'אלון'

צילום: גדי קידר
צילום: גדי קידר
זכייה מרשימה לנבחרת הכדורסל של בית הספר 'אלון' מקריית ענבים באליפות המחוזית

באליפות בתי הספר היסודיים בכדורסל (כיתות ה'-ו'), אשר אורגנה בשיתוף משרד החינוך ורשות הספורט בעיריית ירושלים, נטלו חלק 21 בתי ספר ממחוז ירושלים. בתי הספר חולקו לשבעה בתים אשר שיחקו בשיטת ליגה והתחרו על כרטיס לרבע הגמר.

בית הספר 'אלון' מקריית ענבים, אשר משתתף באופן מסורתי במפעל זה, העפיל למשחק הגמר. בשלב המוקדמות חלפה נבחרת 'אלון' על פניהם של בית הספר 'מולדת' ממבשרת ציון ו'תל"י' בית וגן מירושלים. בבית רבע הגמר ניצחה הקבוצה את נבחרות בית ספר 'השלום' ממבשרת ציון ו'קשת' מירושלים.

חצי הגמר הפגיש את חניכיו של גדי קידר, מאמן 'אלון', עם נבחרת 'בית הכרם' מירושלים. השחקנים הצעירים של 'אלון' עמדו באתגר והעפילו למשחק הגמר. היריבה: בית הספר כפר אדומים. זה המקום לציין כי שתי הנבחרות נפגשו גם בגמר אשתקד, אשר הסתיים בניצחון לכפר אדומים על חודה של נקודה.

המשחק החל בגישושים כאשר שחקני 'אלון' נטלו את ההובלה והצליחו לסיים את המחצית הראשונה ביתרון של 10 נקודות. למחצית השנייה עלו שחקניו של גדי קידר חדורי מוטיבציה ולא נתנו ליתרון לחמוק מידיהם. תוצאת הסיום: 49:36 ל'אלון'. הגביע הוא שלנו. בטכס הסיום שנערך במתחם הספורט ימק"א בירושלים, הניף קפטן הנבחרת דותן שרון את גביע האליפות לשמחתם של כל חברי הנבחרת והצוות.

דרור איווניר, מנהל בית הספר: "בית הספר 'אלון' מטפח מסורת של מצוינות בתחום הספורט. אנו גאים בתלמידים על ההשקעה והמאמץ, על החתירה להצלחה ועל הרוח הספורטיבית לאורך כל משחקי האליפות. תודה למאמן גדי קידר שמלווה את תחום הכדורסל בבית הספר מזה שנים וצועד עמנו להישגים".

גדי קידר: "הפרויקט של בית הספר 'אלון' בכדורסל הוא תולדת אהבתו של בית הספר והעומד בראשו דרור איווניר לספורט, מצוינות ובפרט כדורסל. אני מתייצב ונענה לאתגר בכל שנה ועושה זאת באהבה גדולה. אני יכול לספר כי השחקנים הצעירים התרגשו מאוד מהמעמד, אך עמדו במשימה ומגיע להם שאפו ענק. אני חושב שהנבחרת של 'אלון' היא הטובה והאיכותית באליפות והניפה את הגביע בזכות".