יינות הזהב של אזורנו

יקב צובה בניצוחו של היינן פול דאב, זכה בימים אלה בשתי מדליות זהב בתחרות הבינלאומית המוערכת TERRAVINO

כבוד למטה יהודה ולענף היקבים שפורח בה זה שנים. יקב צובה בהרי יהודה בניצוחו של היינן פול דאב, זכה בימים אלה בשתי מדליות זהב בתחרות הבינלאומית המוערכת TERRAVINO. יינות Terasa קטפו את התואר הנכסף ונבחרו פה אחד על יד מיטב השופטים המובילים בעולם בתחרות הנודעת. יקב צובה הוא יקב ישראלי מוביל שמייצר כ-60,000 בקבוקים בשנה ונמכר בחנויות היין המובחרות בארץ ובחו"ל. יינות יקב צובה משווקים על ידי חברת 'אנוטקה' והם כשרים למהדרין בהשגחת רבנות מטה יהודה ובכשרות בינלאומית.

תחרות TERRAVINO שבה נבדקים מידי שנה מאות יינות על ידי מיטב שופטי היין מהארץ ומחו"ל, הפכה לאחת מתחרויות היין החשובות בעולם ולחלון הראווה של יינות ישראל לעולם, כך שהיא תורמת לקידום תעשיית היין הישראלית בכללותה.

יינות TERASA 2013 ו-2014 של יקב צובה אשר זכו לעיטור המכובד, הם יין ממסך של קברנה סוביניון וסירה שיוצר מחלקות מובחרות בהקפדה ובמהדורה מוגבלת. היין יושן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות. מדובר ביין עוצמתי בטעמים ובסיומת ארוכה ואלגנטית אשר צפוי להשתבח עם השנים.

פול דאב, היינן ראשי של יקב צובה: "זה כבוד עצום עבורנו להיבחר שוב עם היינות שאותם אנו משווקים לשוק המקומי והבינלאומי. זו הבעת אמון בתעשיית היין הישראלית אשר נותנת פייט ראוי ליקבים ותיקים וזרים ומוכיחה שוב ושוב כי ההתמדה והחריצות משתלמת וגם בענף זה השמיים עבורנו הם הגבול".

יקב צובה הוא יקב ישראלי מוערך כשר ומוביל. היינות המשובחים של היקב שמיושנים בחביות עץ אלון צרפתי בין 8-18 חודשים, שואבים את איכותם מניסיונם של הכורמים ומאהבתם של העושים במלאכת היין. הכורמים מקפידים על צפיפות גבוהה ויבול נמוך ולכן ריכוז הפרי הוא גבוה ואיכות היינות היא גבוהה.

יקב צובה הוקם בשנת 2005 כיקב estate שמבוסס על ענבים מכרמי קיבוץ צובה, אשר ניטעו עוד בשנת 1996. הכרמים משתרעים על אדמת טרה רוסה בין סלעים, גתות וטרסות עתיקות יומין. הגובה הרב בו ממוקם היקב (730 מטרים מעל פני הים), הלחות הנמוכה, הפרשי הטמפרטורות בין הלילה ליום ושורות הכרם הנטועות מצפון לדרום בצפיפות של 666 גפנים לדונם, יוצרים תנאים טופוגרפיים ייחודיים ואידיאליים לגידול ענבים. בנוסף, שומר הבציר הלילי על איכות הענבים שמגיעים צוננים אל היקב.

את יינות צובה משווקת חברת 'אנוטקה' – יבוא יינות ומשקאות אלכוהוליים בבעלותה של משפחת חינאווי. 'אנוטקה' אוחזת במגוון עשיר של מוצרי פרמיום שכוללים מותגי יין מוכרים כמו פרסקולבדי, פרקשנט, שמפניה פול רוג'ר, מוגה, יקב צובה ועוד. במקביל, מייבאת הקבוצה גם מותגי אלכוהול כדוגמת וודקה וקוניאק. בתחום הבירה מייבאת 'אנוטקה' את מותג הבירה הספרדי המוביל סן מיגל ועוד.