יישובים לדוגמה

שני יישובים של המועצה האזורית מטה יהודה באזורנו זכו השבוע בפרס ניהול תקין ובפרס ניהול תקין מתקדם מטעם ראש המועצה

השבוע התקיים סמינר הוועדים לשנת 2022 של מטה יהודה. הסמינר עמד השנה בסימן מנהיגות היישובים, שותפות בתוך היישובים ובין הנהגות היישובים והמועצה וכן בסימן העתיד, הרוח הצעירה וההנהגה שמצמיחה מטה יהודה. בסמינר השתתפו מעל 400 תושבי המועצה מהנהגות היישובים, המספר הגבוה ביותר של משתתפים עד כה בכנסים אלה של המועצה.

בסמינר נרשמה נוכחות והשתתפות מרשימה בפאנלים המקצועיים של דור העתיד, חברי ועד צעירים שמביאים איתם רוח צעירה להנהגות המקומיות. במושב ייחודי לוועדים ובפעם הראשונה בכנסים מקצועיים אלה, עלו לבמה בזה אחד זה חברי ועדים מקומיים צעירים ממספר יישובים כדי לספר וללמד על פרויקטים ומהלכים מעוררי השראה, ביניהם שמעון אלבז, מזכיר היישוב נווה אילן, שסיפר על מעבר מגירעון לאיזון התקציב.

כיבדו את הסמינר בהגעתם והשתתפותם מכובדים מהשלטון המקומי והאזורי: חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות ויו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל; שי חג'ג', ראש המועצה האזורית מרחבים ויו"ר מרכז המועצות האזוריות; ד"ר עליזה בלוך, ראשת עיריית בית שמש; סלים ג'בר, ראש המועצה המקומית אבו גוש; אושרת גני גנון, ראשת המועצה האזורית דרום השרון; ודגנית פוקס ממשרד הפנים. הפאנל המורחב עסק בשאלת היחסים שבין העיר לכפר ולמרחבים הפתוחים ובמסגרתו התקיים דיון מעמיק וסוער סביב היחסים שבין עיריית בית שמש לבין המועצה האזורית מטה יהודה.

מושב נוסף בסמינר עסק ביחסי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) והמרחב הכפרי. חבר הפאנל אסף רפלד, מנהל מרחב ירושלים ברמ"י, אמר לנוכחים אמירה בעלת חשיבות רבה עבור המושבים: "המושבים צריכים למהר לפעול ולהקצות שטחים לבנייה אחרת יפספסו את הרכבת. כולי תקווה כי מטה יהודה תהיה המועצה הראשונה לפיילוט של הסכם כוללני לכל מטה יהודה".

בערב הסוגר של הסמינר, התקיים הטקס החגיגי זו השנה השנייה שמקיים ראש המועצה – הענקת פרס ראש המועצה לוועדים מקומיים על ניהול תקין. ראש המועצה ניב ויזל מקדם שקיפות, שיתוף ציבור, מינהל תקין והיבטים ניהוליים שעליהם נבחנים בכל שנה הוועדים המקומיים במועצה והזוכים מקבלים פרס כספי. הוועדה המקצועית שבחנה את הוועדים, כללה את רחלי משה, מנכ"לית המועצה; סיון כהן טופל, מנהל אגף שירות ואסטרטגיה; יואל ינון, מבקר המועצה; שרון כץ, מנהלת מחלקת יישובים; ודניאלה חן, נציגת גזברות המועצה.

פרס ניהול תקין הוענק השנה לשלושה ועדים מקומיים ביניהם זה של מוצא עילית. פרס ניהול תקין מתקדם הוענק לארבעה ועדים מקומיים ביניהם אלה של נטף ושל קרית ענבים.

הסמינר כולו התקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות ו'התו הירוק' ונרשמה הקפדה יתרה על שמירת הנחיות אלה ובריאות המשתתפים.

ניב ויזל, ראש המועצה: "הסמינר היה עשיר בתוכן מקצועי ומפגש שאין דומה לו מבחינת שיתופי הפעולה וההיכרות של מנהיגי היישובים האחד עם השנייה. זו הזדמנות חד פעמית להמשיך ולהשתלם יחד כולם. מבחינת המועצה זה המופע החשוב ביותר לחבר בין הוועדים, האגודות, הנהגת המועצה ועוד. המטרה היא להכיר, ללמוד, להעשיר, לתרום ולהיתרם מהניסיון בשטח.  אין ספק שמטה יהודה הפגינה בסמינר עוצמה של מנהיגות, שותפות ועתיד".

מהוועד המקומי מוצא עילית נמסר: "אנו מודים לראש המועצה ולכלל הגורמים במועצה אשר היו שותפים להחלטה להעניק לנו את פרס הניהול התקין. קבלת הפרס מבטאת את העשייה הרבה והמסורה של חברי וחברות הוועד המקומי, העובדים, המתנדבים והמתנדבות בוועדות היישוב, לשמירה על איכות החיים של תושבי היישוב אשר הכפיל את עצמו במהלך שלוש השנים האחרונות".