ילדים, אפשר להתחסן כבר מחר

צוות של כללית במתחם חיסונים ב'סינמה סיטי' מוכן לקראת פתיחת מבצע החיסונים (צילום: דוברות כללית)
צוות של כללית במתחם חיסונים ב'סינמה סיטי' מוכן לקראת פתיחת מבצע החיסונים (צילום: דוברות כללית)
'כללית שירותי בריאות' במחוז ירושלים נערכת במתחמי חיסון בירושלים, במבשרת ציון, באבו גוש וביישובים נוספים כדי לחסן את הילדים בגילאי 5-11

מדוברות כללית מחוז ירושלים נמסר הערב, כי מחר (23.11), לראשונה בירושלים, יפתחו המתחמים לחיסוני ילדים בגילאי 5-11. עד כה זמנו לקבלת חיסון כ-7500 תורים.
בכללית כ-500,000 ילדים בקבוצת הגיל לחיסון זה. החיסון יבוצע בלמעלה מ-110 נקודות בפריסה ארצית רחבה, מרביתם במרכזי בריאות ילד ובמרפאות ילדים שבהם לצוותים היכרות קרובה עם הילדים וההורים. בנוסף, יינתנו חיסונים גם במתחמי חיסונים גדולים שעדיין פועלים בעמדות נפרדות המיועדות לחיסוני ילדים. המתחמים יפעלו בשעות נרחבות, חלקם בין השעות 8:00-20:30, על מנת לאפשר זמינות ונגישות מרביים. "ככל שיידרש אנו ערוכים לפתוח נקודות חיסון נוספות", נמסר מ'כללית'.


לדברי ד"ר יאן מיסקין, יועץ מחלות זיהומיות וראש חמ"ל קורונה בכללית ירושלים: "כפי שהיה עם המבוגרים בחודש ינואר – הדילמה של ההורים כעת היא בחירה בין לחסן לבין האפשרות להידבק בקורונה. ברור לנו כעת, שהדרך שתאפשר לילדים שלנו לחזור לחיים רגילים, ללא חשש מתקופות בידוד נוספות, היא באמצעות קבלת החיסון. המועד הנכון הוא עכשיו, כאשר אנחנו יכולים להתבסס על הניסיון שנרכש מחיסון למעלה משניים וחצי מיליון ילדים בארצות הברית. דחיית קבלת החיסון עלולה לחשוף את הילדים לא רק לצורך בבידוד, אלא גם למחלה".

בשעה זו (שני,22.11 20:30), מייעץ ד"ר מיסקין ב'זום' מיוחד לתושבי מבשרת. למעלה מ-60 משתתפים ב'זום'. מדובר בהורים לכ-180 ילדים שיכולים לקבל בקרוב את החיסון.


מיכאל מישורי דרעי, מנהל מחוז ירושלים ב'כללית': ״מבצע החיסונים שמתחיל מחר , יום שלישי, הוא ציון דרך חשוב. החיסון הוא האמצעי שיש בידינו על מנת להמשיך ולשמור על השגרה, להימנע מבידודים ולהגן על אוכלוסיות בסיכון. הצוותים שלנו ערוכים לקבל את ילדי כללית בעמדות מותאמות אשר הכנו במיוחד עבורם. ההורים שעדיין מתלבטים מוזמנים ליצור קשר עם רופא הילדים המטפל להתייעצות. בואו, מחכים לכם".

חיסוני ילדים נגד קורונה הגיעו למחוז ירושלים לכ-20 מתחמים בירושלים וביתר יישובי המחוז, ביניהם מבשרת ציון ואבו גוש.

ב'כללית' ממליצים לזמן תור מראש באמצעות אפליקציית כללית, אתר כללית וב2700*