ילדים, בואו לקניון

צילום: באדיבות קניון מבשרת
צילום: באדיבות קניון מבשרת
קניון מבשרת פתח את שעריו עבור שלושה גני ילדים פרטיים ביישוב שאין להם מרחב מוגן

מצבי מלחמה מייצרים לא מעט סיטואציות שבחיים לא היינו חושבים עליהן. אחת כזו קרתה השבוע ביישוב, בקניון מבשרת, שאכלס השבוע שלושה גני ילדים. יצוין, כי מדובר בגנים פרטיים ולא של המועצה.

מנכ"ל הקניון, אייל סקוזה, מספר: "המזכירה שלי התקשתה לאחרונה להגיע לעבודה. היא סיפרה כי הגן של הילד שלה סגור בשל העדר מענה מיגון והדבר משבש את החיים שלו וגם את שלה. הצעתי שיפתחו גן אצלנו ונעמיד עבורם את כל האמצעים הדרושים. בנוסף, אחד הסוחרים אמר שגם בגן של הילד שלו יש את אותה בעיה. כך פתחנו עבור הגנים חללים סגורים שבהם יכולים הם לקיים שגרה של גן מבלי שיפריעו לאף אחד ומנגד אף אחד לא יפריע להם. נתנו להם שטח, הגננות הגיעו עם כל הציוד וממש סידרו יפה. כמובן שהמרחבים המוגנים נגישים עבורם והם נהנים משירותי האבטחה והתחזוקה של הקניון".

כך יצא ששלושה גני ילדים (גילאים צעירים, לא חובה), המונים כ-90 ילדים, פועלים בחללים של הקניון. אייל מבהיר כי "אנחנו לא לוקחים שכירות ודמי ניהול. הם רק משלמים הוצאות כדוגמת חשמל, מים וכו'. חשוב לי לומר את הדברים כי תמיד אנשים סקפטיים ואומרים 'בטח מרוויחים'. עשינו את זה כדי להשיב את המדינה לשפיות וזה חלק מהראייה שלנו להחזיר אנשים לעבודה. זו מטרת הבעלים – תרומה לקהילה ולא מעבר לזה".

עוד הוסיף אייל, כי "אנחנו פועלים בתיאום עם המועצה להכניס כאן גם חוגים שלא יכולים לפעול בגלל מגבלות. אני מאמין שברגע שיהיו חוגים זה יחזיר את האנשים עוד יותר לשגרה".

ועד מתי ימשיכו הגנים לפעול בקניון? על כך השיב אייל, "הכול נעשה בכפוף לתקופת הלחימה והנחיות פיקוד העורף. ברגע שיוכלו – הם יחזרו למקומם. זה הסכם גמיש. התגובות מאוד טובות וכולם מודים לנו על כך שאנחנו מאפשרים את זה. אנחנו שמחים לסייע ופתוחים לכל רעיון שיכול לעזור בימים אלה".