ילדים זה שמחה – במטבח

צילום: יח"צ 'הרבלייף'
הרגלים טובים מתחילים בגיל צעיר * כל הסיבות להכניס את הילדים למטבח

ילדים אוהבים לבשל. לו ניתנה להם הזדמנות, הם היו שמחים לבלות זמן במטבח. ומדוע לא בעצם? בישול הוא יצירתי, מבולגן, מהנה ומפעיל את כל החושים. בנוסף, המאמצים שלכם מתוגמלים במשהו שיהיה גם טעים (בתקווה). מעבר לכך, היתרונות משמעותיים, לאור העובדה שבעשורים האחרונים, שיעורי ההשמנה ועודף המשקל בקרב ילדים עלו באופן דרמטי, בין היתר כתוצאה מתזונה לא מיטבית.

להלן כל הסיבות מדוע כדאי להכניס את הילדים למטבח, לשפר את תזונתם וליהנות מיתרונות רבים נוספים:   

הערכה למזונות בריאים: כאשר משמשים הורים מודל לחיקוי לבחירות תזונתיות, נוטים הילדים ללכת בעקבותיהם. בישול, בחירת מצרכים ואכילה נבונה עוזרים לילדים להעריך מזון בריא.

גיוון וניסיון מאכלים חדשים: ילדים נהנים לאכול את מה שהכינו. כשילדים מעורבים בבחירת מרכיבים ובהכנת המזון, יש סיכוי גבוה יותר שהם ינסו לטעום את היצירות שלהם. חוויית הבישול תעזור להם לשמור על ראש פתוח בכל הנוגע להתנסות במאכלים חדשים.

חיזוק ההערכה העצמית: ילדים מרגישים תחושת גאווה ועצמאות כשהם מבשלים. הם אוהבים להתפאר: "עשיתי הכול בעצמי". כאשר הם מצליחים להכין משהו בעצמם, לא משנה עד כמה הוא פשוט… ואז כשמגישים אותו למשפחה, זה משפר את ההערכה העצמית שלהם. עזרו לילדיכם והכירו להם מתכונים המותאמים לגילם.

פיתוח יצירתיות: ברגע שהילדים רכשו מיומנויות בסיסיות ולמדו למלא את ההוראות המופיעות במתכונים, עודדו אותם להיות יצירתיים. אפשר להתחיל עם יצירת מתכון בסיסי פשוט. לאחר שיצרו כמה מתכונים משלהם, נהנים רבים מהם ליצור ספר מתכונים.

חיבור משפחתי: בילוי משותף במטבח יכול להיות מהנה ומרגיע גם עבור הילדים וגם עבור המבוגרים. לרוב, לא זקוקים הילדים לשכנועים כדי להצטרף למטבח. נצלו זמן זה כדי ליהנות זה מחברתו של זה ולדבר על כמה טעימה ובריאה תהיה הארוחה שתכינו.

שיפור מוטוריקה עדינה: פעולות כמו בחישה, ערבוב המרכיבים, רידוד הבצק או חיתוך הירקות, הן דרכים מצוינות לשיפור השליטה במוטוריקה עדינה ותיאום עין-יד.

שיפור קשב וריכוז: בישול כרוך במילוי ההוראות במתכונים וביצוע השלבים כדי להגיע לתוצר סופי טעים. בתהליך הבישול לומדים הילדים לשים לב לפרטים. הם לומדים מהר תוך כדי תנועה וצריכים להתרכז במשימה אם הם רוצים בסופו של דבר גם לאכול את מה שהכינו.