ימי סופה

שוב חזר מזג האוויר לכותרות בעקבות צפי לסופה כבדה * על היערכות המועצה והמקרים בהם נתקלה המשטרה במהלך השבוע

במסגרת היערכות המועצה, התקבלו אינדיקציות לרוחות חזקות במיוחד, במהירות של כ-100 קמ"ש במבשרת ציון והסביבה.

על פי התחזית מתחילת השבוע, היה צפי למזג אוויר סוער וגשום במיוחד שמלווה ברוחות חזקות מיום שני (20.12) ועד סוף השבוע. במסגרת היערכות המועצה, התקבלו אינדיקציות לרוחות חזקות במיוחד במהירות של כ-100 קמ"ש במבשרת ציון והסביבה. בתחילת השבוע התקיימה ישיבת הערכת מצב שבמסגרתה הונחו כלל גורמי התפעול והביטחון להיערך בצורה מיטבית לקראת הימים הקרובים ולצורך כך פעלו צוותים מתוגברים על מנת לתת מענה מהיר ומקצועי לכל תרחיש.

מדוברות מחוז ירושלים במשטרה שכולל בתוכו את הגזרה של תחנת 'הראל', נמסר כי מאות שוטרי מחוז ירושלים פעלו במזג האוויר הסוער כדי לטפל באירועים ובמפגעים שונים המדווחים בעקבותיו. הפעילות בוצעה לאחר שהושלמה ההיערכות המקדימה למזג האוויר הסוער בבירה בהובלת מפקד המחוז ניצב דורון תורג׳מן יחד עם כלל יחידות המשטרה הפועלות במחוז, גופי החירום וההצלה, הרשויות המקומיות וגופים נוספים. הפעילות התרכזה במתן שירות מיטבי לציבור משתמשי הדרך, בכבישים וברחובות היישובים במטרה לשמור על חייהם ובטיחותם של כלל התושבים, זאת לצד מענה מיטבי לאירועי השגרה והמשך המאבק בפשיעה.

מיום שני בערב ועד שלישי בצהריים נרשמו בכל רחבי המחוז למעלה מ-200 קריאות ודיווחים על אירועים שונים בעקבות מזג האוויר הסוער. למעלה מ-100 קריאות נרשמו בעקבות פגעי טבע כגון קריסת גדרות ועצים במקומות שונים, הצפות וכדומה. שוטרי המחוז סייעו בידי אזרחים רבים בעקבות מספר הצפות סמוכות לבתי מגורים ללא נפגעים בנפש. באחד מהמקרים קרס עץ על גג רכב סמוך למוסד חינוכי ובמקום אחר ניתקה גדר אתר בנייה ועפה מעוצמת הרוחות אל תוך אתר הבנייה.

כמו כן, התקבלו עשרות דיווחים אודות תקלות ברמזורים ותאונות דרכים שאירעו ברחבי ירושלים ובמבואותיה. שוטרי התנועה של מחוז ירושלים טיפלו בכלל האירועים והעניקו מענה ראשוני במקומות בהם רמזורים לא פעלו והכווינו את התנועה עד לתיקון התקלות.