יצירה של חופש וטבע

צילום: באדיבות 'סדן הפקות אמנות'
צילום: באדיבות 'סדן הפקות אמנות'
ורד גרשטנקורן חוותה ילדות במושב וכיום היא מציגה את יצירותיה בתערוכת יחיד בגלריית Gallery Art & About בעמק חפר

"אני כותב כאשר יש לי השראה ואני דואג לכך שתהיה לי השראה בכל בוקר בשעה תשע", אמר הסופר האמריקאי השנון פטר דה פריס. כך היא האמנית ורד גרשטנקורן, שאת ילדותה, בחרותה והתבגרותה עשתה בשדות ובאווירה החופשית והכפרית של מושב בית אלעזרי. היצירה היא עבודתה והיא יוצרת מאז ומתמיד במשמעת יומיומית קבועה – נבלעת בסטודיו לשעות רבות של עמל והשראה.

כבת למשפחת רפתנים  תימנית שורשית להורים ילידי הארץ, חוותה ילדות מלוכדת של ילדת חופש, טבע וריצה בשדות החיטה והתירס, אך מאידך אחריות כלפי המשק. לימים נודע לה שהציירת לאה ניקל גרה בסמיכות ואף עודדה את יצירתה. המרחבים שטופי השמש כיוונו את יצירתה. היא נשבתה בטבע המשכר והיא מתפרצת אל מול הבד הדומם בעוצמה ובאהבה.

חייה כבת למגדלי בקר לא היו קלים כלל ועיקר והיא חוותה חוויות מעצבות המתבטאות כיום ביצירתה החושנית והיצרית: כתמי הצבע מפליאים בחיבורם ושפתה של ורד מורכבת מאבני היסוד של האמנות החזותית – קו, כתם וניגודים: ניגודים חזקים בין כתום וטורקיז, ניגודים עדינים בין גוונים של לבן, שקוף מול אטום, נמרץ מול מהסס, איפוק מול יצריות, בלאגן מול סדר, לכלוך מול צבע טהור. הקומפוזיציה שלה ספונטאנית, רוויית אמת ונטולת משוא פנים.

ורד גרשטנקורן משלבת באישיותה – וכך גם ביצירתה – נועזות וסערה, אך גם פרשנות שלווה של אדמת הארץ והנוף הארצישראלי הסובב אותנו.

בישראל יוצגה ורד בעבר על ידי 'גלריה שטרן' ודרך החיים ניווטה את ורד לגעת בהצלחה מרובה גם בעולמות מחוץ לגבולות המדינה, כאשר הציגה את יצירתה בגלריות באמריקה ובאירופה (בעיקר בפריס).

התערוכה תוצג עד ה-20.8.

גלריית Gallery Art & About, רחוב צבי הנחל 7, אזור תעשייה עמק חפר

מידע נוסף באתר הגלריה: www.art-and-about-gallery.com