ירושלים, מיצבים סביב לה

פריחת הדובדבן ברחוב בן שטח (צילום: גידי ליס) והעפיפונים ברחוב ההסתדרות (צילום: באדיבות עיריית ירושלים)
פריחת הדובדבן ברחוב בן שטח (צילום: גידי ליס) והעפיפונים ברחוב ההסתדרות (צילום: באדיבות עיריית ירושלים)
במהלך חודשי הקיץ יוצבו ברחבי ירושלים מיצבים תלויים ומושקעים צבעוניות

עיריית ירושלים, בשיתוף עם חברת 'אריאל' וחברת 'עדן', פרסו מיצבים צבעוניים במגוון רחובות במרכז העיר מתוך מטרה לחזק את המרחב העסקי של מרכז העיר ירושלים, תוך יצירת חוויית שוטטות ייחודית שתעודד תושבים ומבקרים לפקוד את מרכז העיר ירושלים.

המייצבים הזמניים מוצגים מחדש מידי קיץ, כאשר השנה יתווספו מספר מייצגים חדשים ברחובות נוספים. הרחובות בהם יועלו המיצגים הם רחובות מרכזיים בהם ניתן למצוא מגוון רחב של עסקים ירושלמים ובעירייה מצפים בזכות המיצגים הייחודיים לעודד את הצרכנות בעיר ולסייע לבעלי העסקים אחרי שנת הקורונה המורכבת.

״המייצגים מציעים חוויית תיירות ייחודית, אווירה של חג עבור המטיילים בעיר, התושבים והמבקרים כאחד. בנוסף, באמצעות המיצבים המיוחדים הללו, אנו מקווים לעודד תושבים ומבקרים לטייל ברחובות ולרכוש אצל בעלי העסקים המקומיים שהתגעגעו גם הם לימים כאלה, עמוסי תיירות ותנועה ברחובות״, מספרים בעירייה.

פרויקט המיצבים החל לפני כחמש שנים כאשר הוצג לראשונה ברחוב יואל משה סולומון מיצב המטריות הצבעוניות שהוצג בעבר במדינות רבות, בהן פורטוגל, גרמניה ועוד. המיצב נחל הצלחה גדולה – הן בקרב תושבי העיר, הן בקרב תיירים ומטיילים והן מבחינת פריחת הצרכנות והעסקים המקומיים בסביבתם. בירושלים מקווים גם הפעם לראות הצלחה גדולה ונרחבת יותר לאור התרחבות המייצבים.

ביניים: רשימת המיצבים:

'פריחת הדובדבן' ברחוב בן שטח: מיצב המעניק תחושה של פריחת עץ הדובדבן, שדרה רכה ונעימה בצבעים ורוד ולבן.

'עפיפונים' ברחוב ההסתדרות: פרויקט עיצובי המשלב מיצב אומנותי ומענה להצללה ברחוב בחמישה צבעים.

'חלון מעגלי' ברחוב החבצלת: מיצב המתאר את אחד ממגוון הסגנונות האדריכליים של ירושלים, חלונות מעגליים מסוגים ומצבעים שונים. חלונות מלאים ב'הפתעות' מגוונות כמו העיר ירושלים, כאשר חלקם מוארים ועשויים מחומרים משתנים.

'ציפורים' ברחוב בצלאל (הקטן): מיצב של להקת מתעופפות, היוצרת מראה מרהיב על רקע השמיים כשם שתושבי ישראל זוכים לחוות את נדידת הציפורים פעמיים בשנה וליהנות מהקדם המתרחש.

'מטריות' ברחוב יואל סולומון.

'בלרינות' ברחוב ריבלין: חצאיות טוטו צבעוניות של בלרינות עם פוזיציות ריקוד שונות. 

'כדורים' ברחוב לונץ: מיצב ססגוני ושמח במראה של מסטיקים עגולים.

'עיגולים' בסמטת דרום: מיצב עם הצללה המתפרשת על פני הקרקע ובו עיגולים בחמישה צבעים.

'מתנפחים בצורות שונות' ברחוב דורות ראשונים.

ראש העיר, משה ליאון: ״זהו פרויקט אחד מיני רבים שמובילה עיריית ירושלים כחלק מתכנית הקיץ הירושלמי ברחבי העיר. מדובר בתכנית נרחבת הכוללת מגוון שלם של אירועים, ביניהם אירועי אומנות כמו זה, אירועי תרבות ואירועי קהילה שונים. אני מזמין את כלל אזרחי מדינת ישראל ואת תושבי העיר בפרט, להגיע וליהנות מהקיץ הירושלמי, לאחר כמעט שנתיים בהן נאלצנו להישאר בבית״.