יש להם מקווה

לאחר עשרות שנים: מקווה טהרה מפואר נחנך במושב כסלון

ערב מרגש במיוחד התקיים ביום ראשון השבוע במושב כסלון במועצה האזורית מטה יהודה. לאחר למעלה משנה בה המקווה ביישוב לא היה בר שימוש- נחנך במקום מקווה מפואר שצפוי לשמש את נשות המושב והיישובים הסמוכים. המקווה נבנה ע"י עמותת טהרת המשפחה בעיצוב ובניה מתקדמת ברמה שתיראה לכל אישה כלובי של בית מלון מפואר או כספא יוקרתי.

עד לבניית המקווה החדש פעל במקום מקווה ישן ששימש את נשות המושב עשרות שנים. לפני כשנה המקווה הגיע למצב שיצא מכלל שימוש והנשים לא היו יכולות לטבול באופן מכבד וראוי. האיטום בגג המקווה נהרס לחלוטין ובימות הגשמים המים היו נזילות על הנשים הטובלות. בסופו של דבר, הנזילות והרטיבות לא אפשרו כלל לטבול במקום.

עמותת טהרת המשפחה החליטה להירתם לנושא והצליחה לגייס משפחת תורמים מאנגליה למימון הבניה שעלותה למעלה ממיליון שקלים. יחד עם תקציב נוסף של המועצה האזורית מטה יהודה נבנה בחודשים האחרונים מקווה חדש ומפואר. ביום ראשון הגיעו התורמים מאנגליה לראשונה לראות את המקווה החדש ונדהמו מהפאר והעיצוב במקום.

מנכ"ל עמותת טהרת המשפחה עקיבא ויינר: " כשנודע לנו באילו תנאים נשים בישראל טובלות כיום והבנו את מצבו הקשה של המקווה-היה לנו ברור שאנו חייבים בהקדם להביא לבנייתו של מקווה חדש במושב. אנו שמים דגש כל העת על חווית הטבילה ולא רק עצם קיום המצווה, לכן החלטנו להשקיע באופן מיוחד בעיצוב ובנראות החיצונית של המקווה מעבר להקפדה על כל הנושאים ההלכתיים."